12 BURÇ MAKYAJI

blog yazısı ekle !

12 BURÇ MAKYAJI

Burçlar günlük kıyafetlerde, eşyalarda ve mücevherlerde zaten çokça rastladığımız bir yorumlama iken şimdi makyaj da burçlara göre yapılabiliyor. Ankara Güzellik salonu uzmanları, burçların insan kişiliğinde belirleyici faktörlerden biri olduğunu ve kişiliğe göre makyaj yapmanın kadını daha iyi yansıttığı konusunda hem fikirdir. Ankara güzellik salonu uzmanı burçları başlıca dört ana grubuna göre sınıflandırarak önerilerde bulunmuştur:

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

KOÇ BURCU (21 MART-20 NİSAN, ATEŞ GRUBU)

Hayatı seven, önder ruhlu Koç kadınları ilgi odağı olmayı sever. Genelde ateş renkleri; kırmızı ruj, eflatun tonda far kullanılabilir. Göz makyajı belirgin yapılmalı ve siyah göz kalemi ve rimelle desteklenmelidir.

BOĞA BURCU (21 NİSAN-21 MAYIS, TOPRAK)

Hayata belli bir amaçla yaklaşıp bu amaç doğrultusunda taviz vermeyen Boğa kadını genellikle istediğini almayı başarır. Gözlerde yeşil tonlar, dudaklar ve yüzde pembe tonlar, göz kalemi olarak koyu yeşil önerilir.

İKİZLER BURCU (22 MAYIS-22 HAZİRAN, HAVA)

İkizler kadını değişken bir ruh yapısına sahiptir bir kaç mesleği aynı anda yürütecek kadar da beceriklidir. Mavi göz farı ve koyu mavi göz kalemi, beyaz gölgelik ve vurgulanan dudaklar yakışacaktır.

YENGEÇ BURCU (23 HAZİRAN-22TEMMUZ, SU)

Toplumda saygı görmeyi ve yükselmeyi seven Yengeç kadını koyu tonlarda makyajı sever. Belirgin gözlerde mor ve siyah ağırlıklı kullanılır, rujlar pastel tonlarda seçilmelidir. Yine allık belli belirsiz olmalıdır.

ASLAN BURCU (23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS, ATEŞ)

Aile hayatına düşkün ve gelir düzeni sürekli yukarı çıkarmayı amaçlayan Aslan kadını sarı tonların temsilcisidir. Kaş ve göz ön planda tutulmalı, gözlerde açık kahve tonlar ve hardal rengi kullanılabilir. Ruj gülkurusu veya kırmızı tonda seçilmelidir.

BAŞAK BURCU (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL, TOPRAK)

Pek çok sanatçının burcu olan Başak kendine bakmayı sever. Şeftali rengi ruj, kahverengi göz kalemi ve mavi tonlarda göz makyajı tavsiye edilebilir.

TERAZİ BURCU (23 EYLÜL-22 EKİM, HAVA)

Terazi kadını tutkuludur ve ilgi çekmeyi sever. Rujlar açık pembe, gözlerde Turkuaz ve mavinin diğer tonları, allık olarak yine pembe tonlar kullanılabilir.

AKREP BURCU (23 EKİM-21 KASIM, SU)

Gerçekçi ve kararlı Akrep kadınına Karmen rengi ruj, siyah eyeliner, mavi tonlarda far ve pastel tonlarda allık tavsiye edilir.

YAY BURCU (22 KASIM-21 ARALIK, ATEŞ)

Yetenekli ve kendinden emin olan yay kadını ruj olarak gülkurusu, gözlerde mor ve mavi tonlar kullanmalı, yanaklarda canlı tonlarda far sürülmelidir.

OĞLAK BURCU (22 ARALIK-21 OCAK, TOPRAK)

Hayatı fazlası ile ciddiye alan Oğlak kadını fuşya ruj, pastel tonlarda göz farları ve kalemi, gülkurusu allık tavsiye edilir.

KOVA BURCU (22 OCAK-19 ŞUBAT, HAVA)

Özgürlüğüne düşkün Kova kadını gözlerde mavi ve pembe tonları, ruj olarak koyu pembe ve allık olarak da canlı renkleri seçmelidir.

BALIK BURCU (20 ŞUBAT-20 MART, SU)

Duygusal ve dost canlısı Balık kadını gözlerde yeşil ve kahve tonlar, ruj olarak toprak rengi ve ondan iki ton açı allık kullanmalıdır. Ankara Güzellik salonu burç ve renklerin uyumuna değer verir.