5 FARKLI DUDAK PEELINGİ – PEELING

blog yazısı ekle !

5 FARKLI DUDAK PEELINGİ – PEELING

Özellikle soğuk kış aylarında dudak bakımımıza daha fazla önem vermemiz gerektiğini unutmamalıyız. Bunun için en doğal ve sağlıklı yol evde hazırlayabileceğiniz pratik peeling tarifleridir. Hem az maliyetli oluşu hem de pratikliği ile tercih edebileceğiniz 5 farklı dudak peelingini sizin için derledik.

Ankara Peeling için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Peeling


1-Çatlayan Dudaklar için Peeling

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker

1 Tatlı Kaşığı Bal

1 Tatlı Kaşığı Vazelin

Hazırlanışı ve Uygulaması

Malzemelerin hepsini bir kabın içerisinde karıştırın. Ardından elde ettiğiniz kürü pamuklu sopa yardımı ile dudaklarınızın iç kısımlarını da unutmadan dudaklarınıza uygulayın. 5 dakika bekledikten sonra dudaklarınızı bir diş fırçası ile fırçalayın. Ardından bir peçete yardımı ile temizleyin.

2- Vücut ve Dudak Peelingi

Malzemeler

3 Çay Kaşığı Toz Şeker

2 Çay Kaşığı Zeytinyağı

1 Çay Kaşığı Gülsuyu

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri bir kabın içerisinde iyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz tarifi dudaklarınıza uygulayın. Ardından ılık bir havluyu yüzünüzde bir müddet bekletin. Dudaklarınız canlanıp yumuşacık olacak.

3-Pratik Dudak Peelingi

Malzemeler

3 Çay Kaşığı Zeytinyağı

1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker

Hazırlanışı ve Uygulaması

Şekeri ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra bu karışımı parmağımız yardımı ile dudaklarımıza hafif bastırarak dudaklarınızı ovalayın. 5 Dakika kadar böyle bekledikten sonra dudaklarınızı peçete ile silin. Bu işlemin ardından temiz bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın. Dudaklardaki ölü deri gidecek, daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacaksınız.

4-Şekerli Kahveli Dudak Peelingi

Malzemeler

1 Çay Kaşığı Toz Şeker

1 Çay Kaşığı Kahve

1 Tatlı Kaşığı Bal

1 Çay Kaşığı Argan Yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri bir araya getirip güzelce karıştırın. Ardından elde ettiğiniz bu tarifi parmağınızla hafif masaj yaparak dudağınıza uygulayın ve bir müddet beklettikten sonra bir peçete yardımı ile temizleyin.

5-Çatlayan ve Kuruyan Dudaklara Pratik Tarif

Malzemeler

2 Yemek Kaşığı Şeker

1 Yemek Kaşığı Bal

2-3 Damla Badem Yağı

2-3 Damla Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri aynı kapta karıştırdıktan sonra oluşan bu karışımı dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın, 5 dakika kadar bekledikten sonra. Ardından bir peçete ile dudaklarınızı silin ve dudak balmınızı sürün.