AKMAYAN BİR MAKYAJIN SIRLARI

blog yazısı ekle !

AKMAYAN BİR MAKYAJIN SIRLARI

Bin bir uğraşla yaptığınız makyajınız, terle ya da kendiliğinden bir şekilde akıyor ve istenmeyen bir görüntü ortaya çıkıyor. Bunun önüne geçmek için elbette ki çözüm yolu var. Ankara gibi yazları çok sıcak şehirlerde yaşıyorsanız hele, makyajının mutlaka bozulur.

Ankara güzellik salonu gibi kaliteli bir güzellik salonunda makyajınızı yaptırdıysanız büyük ihtimal, makyaj akması gibi bir sorun yaşamazsınız. Özellikle Ankara güzellik uzmanı makyajda sabitlemeyi oldukça önemsiyor, aksi halde 1-2 saat içerisinde makyajın akması mümkün. Makyajın akmaması için bazı küçük sırlara göz atmak gerek. Bunun için adım adım ilerleyelim.

Ankara'daki tüm Dayanıklı Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Dayanıklı Makyaj


Makyajın akmamasındaki en zor kısım, fondöten kısmıdır. Fondötenden önce nemlendirici sürmek ne kadar faydalı olsa da, makyajın kolay akmasına sebep olabilir. Bunun için renkli nemlendirici dediğimiz bb, cc ya da dd kremleri kullanabilirsiniz. Daha yoğun kapatıcılık için ise stick fondötenler daha doğru olacaktır. Ayrıca cildinizin parlayan kısımlarına da transparan pudra sürebilirsiniz, bu da makyajın akmasına engel olacaktır. Tüm bunların yanında makyaj sabitleyici de sıkabilirsiniz.

Göz makyajınızı ise krem farlarla yapmanız daha uzun süre kalmasını sağlar, eyeline için ise suya dayanıklı likitleri tercih edebilirsiniz. Ya da göz kalemini sürüp, bir fırçayla dağıtıp smokey eye elde edebilirsiniz, bu da daha kalıcı olacaktır. Kalıcı bir yanak makyajı için ise krem allıklar, doğru seçim.

Fakat krem allıklar yapısından dolayı başka yerlere dağılma özelliğine de sahiptir. Bunun için de yine transparan pudra uygulayabilirsiniz. Son olarak da makyajın en önemli kısımlarından biri olan dudak makyajı için ise öncelikle dudaklarınızı bir lip balm ile nemlendirin. Daha sonra bir peçete yardımıyla fazla nemi alın.

Daha sonra dudak kaleminizi sürün, ve istediğiniz ruju uygulayın, kalıcılık açısından mat rujları tercih edebilirsiniz. Ya da rujun üzerine transparan pudra da uygulayabilirsiniz. Bu adımlara dikkat ederseniz, kendi akmayan kalıcı makyajınızı yapabilirsiniz.