AKNE VE SİVİLCELERİN DÜŞMANI

blog yazısı ekle !

AKNE VE SİVİLCELERİN DÜŞMANI

Kadın erkek fark etmez ama daha çok kadınların düşkün olduğu güzellik konularından en önemlisi cilttir. Bakımlı bir cilt ile çok daha genç ve güzel hissetmek mümkün olacaktır. Bu bakım için ise cildimize haftalık olarak bakım maskeleri uygulamak ve düzenli olarak temizlemek şarttır. Her ne kadar bakımlı olursak olalım hepimizin akne ve sivilceler konusunda sıkıntısı olabilmekte.

Ankara'daki tüm Akneli Cilt Bakım Salonları için tıklayınız
Ankara Akneli Cilt Bakımı

Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar bunu daha fazla yaşamakta. Özellikle genç kızlar ve erkeklerde bu kötü görüntü oldukça sinir bozucu. Gençlik sivilceleri geçici olsa da erişkin yaşlara gelindiğinde ortaya çıkan sivilceler yüksek tehlike arz eder. Sigara ve alkol kullanımı, bakımsızlık, kalitesiz makyaj ürünü kullanımı ile birlikte bu sivilceler kalıcı lekelere dönüşebilmekte. Şimdi sizler için Ankara güzellik uzmanı olarak akne ve sivilcelerden kurtulmanız açısından bir kaç doğal yolu paylaşıyoruz:

1- Maskeler: Ankara güzellik salonları bu konuda oldukça başarılı maskeler sunmakta. Bu maskeler sayesinde yüzünüze yeni bir tazelik ve zindelik oluşturabilirsiniz.

2- Beslenme düzeniniz: Vücuda alınan besinler içerisinde istemesek de belli oranlarda zararlı toksinler bulunmakta. Bu toksinlerin etkisi vücut tarafından engellenmekte ve dışarıya atılmaktadır. Bağırsak ve terleme yoluyla atılan toksinlerin zararlı etkileri ortadan kaldırılır.

Bağırsakların atamadığı toksinlerin terleme yoluna gitmesi cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Bundan dolayı toksinleri daha az barındıran besinlerden almak daha sağlıklıdır. Elma, salatalık, sarımsak, havuç, kabak çekirdeği, pancar, süzme peynir gibi besinler bunlara verilebilecek örnekler arasında.

3- Düzenli yapılan cilt temizliği: Gün içerisinde yüzümüzle temasa geçen tozlar ve kullandığımız makyaj ürünleri tıkanmalara neden olur. Bundan dolayı her akşam cilt temizliği yapılmalıdır.

4- Buz: Bir parça buzu cildinizdeki sivilceli alana sürerek sivilceye neden olan bakterilerin işlevini kaybetmesini sağlayabilirsiniz.

5- Bitkisel yağ kullanımı:

- Ozon yağı: Pek çok ünlünün kullandığı dünyaca ünlü bir yöntemdir. İçerisinde daha fazla oksijen barındırdığından gözenekleri temizler. Her akşam kullanıldığında 1 ay içerisinde etkisini gösterecektir. Yalnız içerisinde kimyasal katılmış olan güzel kokulu olan ürünlerden almamanız tercihimizdir.

- Hindistan cevizi yağı: İçeriği bakteri karşıtıdır. Rafine edilmemiş olanından kullandığınız takdirde cildinizdeki kızarıklara dahi iyi gelecektir.

- Çay ağacı yağı: 1e 1 su ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Anti bakteriyel özelliği ile ciltteki sorunlara uzun yıllardır iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Son olarak da cildinizdeki sivilce ve aknelerle oynayarak derin lekeler oluşmasına neden olmamanız önerilir.