AKNELİ CİLTLER İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

blog yazısı ekle !

AKNELİ CİLTLER İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Her ne kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmak hepimizin en büyük isteği olsa da bir takım sorunlar sebebi ile ciltte akne problemleri yaşanabilmektedir. Oldukça can sıkıcı bir durum yaratan akneler, özellikle ergenlik döneminin en büyük kâbusları arasında yer alır. Var olan akneleri sıkmanın bir çözüm olmadığını bilsek bile birçoğumuz kendimizi bundan alıkoyamayız.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Bu da aknelerin tüm yüze yayılmasına sebep olur maalesef. Bunun yerine bir türlü yok edilemeyen akneleri gizlemek çok daha akıllıca bir çözüm olacaktır. İyi ve kaliteli kozmetik ürünler ile cilt kusurlarınızı başarılı bir şekilde saklayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey yağlı ciltlere uygun ürünler kullanmaktır. Yanlış ürün seçimi çok daha kötü sonuçlara yol açabilir. İşte akneli ciltler için uygulanacak makyaj önerileri:

İlk olarak fondöten, baz ve pudra ile işe başlıyorsunuz. Yağlı ciltlere sahip olanların yağlı kozmetik ürünleri tercih etmemeleri bunun yerine su bazlı ürünler kullanmaları gerekmektedir. Satın alacağınız kozmetik ürünlerinin üzerinde akne yapmaz ibaresinin bulunup bulunmadığına mutlaka dikkat edin. Makyajınızı yaparken mümkün olduğunca fırça kullanmayı tercih edin. Çünkü süngerler yapısı gereği içerisinde çok fazla mikrop barındırır. Kullandığınız fırçayı da sık sık antibakteriyel sabun ile yıkayın.

Önce makyaj bazı ile cildinizdeki akneleri kapatın. Bazı yüzünüze hafif hareketler ile eşit bir şekilde dağıtın. Sonrasında fondöten uygulamasına geçebilirsiniz. Fondöten üzerine de kalıcılığını sağlamak adına pudranızı uygulayın. Kullandığınız fondöten ve pudranın mineral olmasına özen gösterin, çünkü mineral cildin hava almasını sağladığı için akne oluşumunun da önüne geçer. Bu uygulamalardan sonra artık çok daha pürüzsüz bir cilde olabilirsiniz.

Makyajınızı her akşam mutlaka temizleyin ve makyajınızla uyumayın. Anneli cilde sahip olanların cilt temizliklerine çok daha fazla özen göstermesi gerekir. Makyajınızı temizledikten sonra içerisinde alkol bulunan bir tonik ile yüzünüzü silebilirsiniz. Son olarak cildinize uygun nemlendiricinizi uygulayın. Akneli cilde sahip olanlar peeling uygulamasından uzak durmalıdır. Çünkü peeling cildin yağ dengesini bozar ve bu da daha fazla akne oluşmasına sebep olur.

Cildinize gereken bakımı gösterirseniz eğer, her zaman sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu sebeple uygulayacağınız her işlemin cilt tipinize uygun olmasına özen gösterin. Cilt yapınıza uygun olmayan ürünler ve yanlış uygulamalar daha kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu önerilere uyduğunuz takdirde eminiz ki cildiniz çok daha sağlıklı görünecek ve akne probleminiz azalacaktır.