ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon tedavisi ile istenmeyen tüylerinizden kurtulmaya karar verdi iseniz eğer size lazer çeşitlerinden ve uygulama yöntemlerinden bahsetmek isteriz. Öncelikle lazer epilasyonun birçok çeşidi yer almaktadır. Bu çeşitliliğin sebebi kıl köklerinizin rengi ten renginizin rengi ve uygulanacak bölgenin farklılığını göre şekillenmektedir. Farklı fiyat politikaları mevcuttur. Ve seçilen lazer epilasyonu siz değil de dermatoloji uzmanı doktorunuz belirlemektedir.

Alexandrite lazer epilasyon: Alexandrite lazer epilasyon çok bilinen bir yöntemdir. Kullanılan bu lazer epilasyon yöntemi çok tercih edilmek ile birlikte birçok bölgeye uygulanmaktadır. Alexandrite lazer epilasyon tedavisi çok tercih edilmek ile birlikte tehlikeyi en aza indiren bir yöntemdir. Çok koyu olmayan bir teniniz var ise ve koyu renkte kıl kökleriniz var ise gönül rahatlığı ile tercih edilir. Kısa bir süreçte istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Alexandrite lazer epilasyonunda kullanılan soğutucu ile cildinizi daha konforlu bir biçim de lazer epilasyon tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan ve çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemini doktorunuzun tavsiyelerine uygun bir biçimde tedavi sürecinizi yürütmenizi umarız. Acıyı ve kızarıklığı engelleyen bu yöntem kullanış açısından gayet konforludur. Ancak lazer epilasyon cihazının altı ayda bir bakımının yaptırıldığından emin olmalısınız. Lazer tedavisine başlayan kişiler olarak kıl köklerinizi kökünden almamanız gerekmektedir. Aksi taktir de süreç yeniden başlayacak ve seans süreleriniz uzayacaktır.

Alexandrite lazer epilasyon tedavisinde işleyen sürecin sağlıklı bir biçimde geçmesi tamamen sizin elinizdedir. Doktorunuzun önerisi dışarısın da herhangi bir krem ve ya başka ilaçları cildinize sürmeyiniz. Eğer doktorunuz öneriyor ise nemlendirici krem sürebilir, cildinize losyon kullanabilirsiniz. Eğer yüz bölgenizdeki istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız da yine doktorunuzun olur vermesi ile yüzünüze makyaj uygulaya bilirsiniz. Ancak makyaj malzemelerinin kaliteli olması gerekmektedir. Yaz mevsiminde tedaviyi gerçekleştiriyorsanız eğer 50 faktör korumalı güneş kremlerini cildinize sürmenizi tavsiye ederiz. Çünkü cildiniz bronzlaştığı taktirde lazer epilasyon tedavisini uygulamak güç bir durum alacaktır. Eğer cildinizde herhangi bir komplikasyon gelişir ise hemen uzman doktorunuz ile konuşmanızı ve durumu aktarmanızı tavsiye ederiz. Size ve sevdikleriniz ile geçireceğiniz iyi günler dileriz.