ANKARA BATIK TIRNAK

blog yazısı ekle !

ANKARA BATIK TIRNAK

Batık tırnak ciddi bir ayak sağlığı sorunudur. Bu sorun ciddi ortopedik sorunlara yol açabilir, hatta yürümenize bile engel olabilir.

Tırnağın doğru kesilmemesi batık tırnak sorununa neden olur; bu yüzden ayak tırnakları düz bir biçimde kesilmelidir. Eğer yuvarlak kesilirse yanlarda batıklara yol açar batıklar da zamanla fark edilemez ve iltihaplanır. İltihaplanan kısım da enfeksiyondan dolayı tırnağın derinine iner ve tırnak kendini atar. Bu da tırnağın batmasıyla oluşur.

Ankara'da Batık Tırnak için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Batık Tırnak

Ankara batık tırnak merkezinde bu sorun acısız bir yöntemle halledilmektedir. Özellikle tırnak diplerinde meydana gelen batmaları önlemek için düzenli pedikür yapılması gerekir. Pedikür hem ayak sorunlarınızı azaltacak hem de batık tırnak sorununu halledecektir. Batık tırnak oluşumunun sebeplerinden biri de yanlış ayakkabı seçimidir, önü çok dar olan ayakkabılar da tırnağın şeklini bozarak batığa sebep olabilmektedir. Önü çok küt ya da dar olan ayakkabılar giymemek gerekir. Spor ve rahat kesimli ayakkabılar giymek gerekir. Hem rahat hem de sağlıklı bir seçim olur.