ANKARA ÇATLAK BAKIMI

blog yazısı ekle !

ANKARA ÇATLAK BAKIMI

Ciltte oluşan çatlaklar giderilemez diye bilinir oysaki ciltteki çatlaklar silinebilir. Çatlak cildimizin her yerinde olabilir. Göğüslerde, bel kısmında, karın kısmında ve üst bacaklarda meydana çıkabilir. Çatlakların genelde oluşma sebebi, yeterli miktarda sıvı almamak, cildi nemlendirmemek, sık kilo alıp vermektir.

Ankara'da Çatlak Bakımı için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Çatlak BakımıSağlık sorunları için aldığınız ilaçlar da ciltte çatlaklara sebep olabilir. Kortizon kullananlarda ödem oluştuğu için çatlak çok sık görülür. Bu çatlakların önüne geçmek için günlük su miktarı 2 litre kadar olmalıdır. Az su içmek de çatlak oluşumuna neden olur.

Ciltte oluşan çatlak bakımı için aromatik yağlarla masaj yapabilirsiniz. Bu masajlar ile cildin üst tabakası elastikiyetini kazanır ve cilt yenilenir. Bunun için de sürekli nemlendirilmesi ve cildin masaj ile ovulması gerekir.

Spor yapmak da bazen çatlaklara sebebiyet vermektedir. Özellikle bacak kısımlarında oluşan çatlaklar genelde bu sebeple oluşur. İlaçlar ve dışardaki etkenlerden de çatlaklar oluşmaktadır.

Kollardaki çatlaklar için ise egzersiz gerekir. Egzersiz ile birlikte masaj ile sürülen aromatik yağlar zamanla cildin çatlak görünümünü tedavi eder.