ANKARA DOĞUM SONRASI ÇATLAK BAKIMI

blog yazısı ekle !

ANKARA DOĞUM SONRASI ÇATLAK BAKIMI

Ciltte oluşan çatlaklar genelde çabuk giderilemez, özellikle hamilelik çatlaklarında bu sorun önemli bir yer teşkil eder. Doğum ile birlikte gerilen cilt elastikiyetini kaybeder ve çatlamaya başlar. Su eksikliğinin de oldukça fazla olduğu doğum sonrası çatlaklarında, nemlendirme çok önemlidir.

Ankara'da Lazerle Doğum Çatlakları Silme için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Doğum Çatlakları


Badem yağı cildin nemlendirilmesinde çok etkilidir. Düzenli olarak masaj ile badem yağı uygulanırsa, cildin üzerinde görülen çatlaklar hafifler ve cilt daha sağlıklı görünür. Hamilelikte ağır sporlar yapılamadığı için vücut kilo almaya çok müsait olur, kilo alımı da çatlakların oluşmasına zemin hazırlar. Özellikle karın bölgesinde, bacak aralarında ve bel kısmında çatlaklar oluşur. Tedavi edilmesi çok önemlidir. Ankara doğum sonrası çatlak bakımı cildin sağlıklı görünmesi için çok gereklidir. Erken zamanda önlem alınırsa eğer derin çatlakların önüne geçilir ve cildin sağlıklı yapısı bozulmaz.

Ankara ilindeki binlerce güzellik salonundan birinde doğum sonrası çatlak sorunu yaşayan kadınlar bu bakımı yaptırabilir. Çeşitli uygulamaları bu salonlarda kullanılır.