ANLATILMAZ YAŞANIR DENİLEN DÖNEMİN SONUNA HAZIRLIK

blog yazısı ekle !

ANLATILMAZ YAŞANIR DENİLEN DÖNEMİN SONUNA HAZIRLIK

Anlatılmakla anlaşılmayan ve apayrı bir yere sahip olan üniversite yılları; acısıyla, tatlısıyla büyük dostlukların, büyük fedakârlıkların ve bir o kadarda aldatılmanın kısacası her tip insan ile karşılaşılmasının mümkün olduğu yılları ifade etmektedir. Özgürlüğün ve hayatın en güzel yılları olarak da adlandırılmaktadır. Bu yılların sona ermesi ve bu döneminde bitişi büyük kutlamalara değecek nitelikte olmaktadır.

Lise mezuniyet organizasyonları da üniversite kadar değerli ve önemli olmaktadır; ancak üniversitenin yeri daha başka bir önemde bulunmaktadır. Mezuniyet geceleri veya mezuniyet baloları düzenlenmektedir. Bu organizasyonlarda erkekler bir takım elbise ile işin içinden sıyrılmaktadır; ancak kızlar için o kadar kolay olmamaktadır. Elbise seçimi, ayakkabı seçimi, saç modeli, makyajı derken büyük bir telaşı içinde barındırmaktadır.

Ankara'daki tüm Mezuniyet Makyajı yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Mezuniyet Makyajı


Ankara güzellik salonu bu konuda da kızların imdadına yetişerek etkili makyaj önerilerinde bulunmaktadır. Mezuniyette yapılacak her şey çok önem arz etmektedir. Fotoğraflar ve anılar yıllar sonra beğenilecek tipte olmayı hak eden cinsten olması gerekmektedir. Mezuniyet geceleri için yapılması gereken makyajlar hakkında kısa bilgiler ve püf noktaları aşağıda anlatılmaktadır.

Lise Mezuniyet Gecesi Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Lise dönemi henüz gençliğe atılan adımları yansıttığı için kendinizi orta yaşlı bir kadına döndürmenin bir anlamı olmamaktadır. Abartılı makyajlar sizce çok çekici gelmektedir; ancak tazecik cildinizi en güzel ve pürüzsüz yıllarında mahvetmek yerine o güzelliğine sahip çıkmak en etkili yol olarak belirtilmektedir. Abartılı makyajlardan ziyade, doğallığını koruyan hafif makyajlar sizin için en uygun olanı olarak görülmektedir.

Güzelliğiniz gözler önüne sermeniz için yoğun makyajdan ziyade elbisenize odaklanmanız sizin için en mantıklı çözüm olarak görülmektedir. Bunu yaparken de düğünlerde veya büyük organizasyonlarda daha genç kızların giydiği abartılı abiyelerden de uzak durulması gerekmektedir. Özellikle o yaşlarda bu tarz abartılara kaçılmak istenmesi büyük bir cazibeye sahip olsa bile bunun bilincine vararak abartılı makyaj ve elbiseden kaçınılması daha güzel görünmenizi sağlamaktadır.

Yumuşak renkler ve biraz süslü cicli elbiseler tam yaşınıza uygun olmakla birlikte bu elbiselere uygun hafif makyaj tam size biçilmiş kaftan olmaktadır. Göz makyajında ise eyeliner ve farlar hafif ama yoğun olabilmektedir.

Üniversite Mezuniyet Gecesi Makyajı Yapılmalıdır?

Üniversite çağı yukarıda da bahsedildiği gibi unutulmaz anıların gerçekleştiği en güzel yılar olarak anlatılmaktadır. Aşklar, dostluklar, kırgınlıklar ve mutluluklar hepsi bir arada gerçekleşmektedir. Bu süreninde sonun gelinesi ve mezuniyetin yaklaşması ile kapıldığınız telaşede güzel görünmek en büyük hedefiniz olmaktadır. Ankara güzellik uzmanı, üniversite mezuniyeti için yapılması gereken makyaj hakkında bilgiler sunmaktadır. Lisedeki isteklerinizi aşırıya kaçmadan gerçekleştirme zamanı gelmiş bulunmaktadır.

Daha kadınsı ve çekici bir elbise seçimi ile canlı bir makyaj tam da size göre olmaktadır. Yaşınıza, kilonuza ve vücut şeklinize uygun bir kıyafet seçimi yapabilmişseniz makyajı dilediğiniz gibi yapabilmektesiniz; ancak ağırlıklı olarak göz çevrenize yoğunlaşmanız daha etkili ve çekici görünmenize olanak tanımaktadır. Ayrıca Ankara güzellik uzmanı, mezuniyet gecesinde doğallığınızı korumanız ama etkili vuruşlar ile çarpıcı olmanızın altını çizmektedir. Buğulu göz makyajları ve gözünüze, teninize en çok yakışan renklerde far veya göz kalemleri seçimi etkili olmaktadır.

Göz şeklinize uygun makyaj yapma adımlarını da öğrenmenizde fayda bulunmaktadır. Büyük gözlere sahipseniz koyu kalem ve eyeliner ile bu gözlerin etkileyici hale gelmesi sağlanabilmektedir. Aynı şekilde küçük veya çukur gözlere sahipseniz, beyaz göz kalemi ve açık renk tercihi önemli olmaktadır.