AYNADA Kİ MAKYAJ HATALARIYLA YÜZLEŞELİM!

blog yazısı ekle !

AYNADA Kİ MAKYAJ HATALARIYLA YÜZLEŞELİM!

Her sabah rutinimizdir makyaj! Uyanmak, kahvaltı yapmak, giyinmek gibi hep en kısa zamanlara sığdırmaya çalışırız. Herkesin kendine özel stili kendine özel dokunuşları vardır yüzüne adeta bir sanatçı gibi ve kendi makyaj stilimizi aynaya gerek kalmadan yapabilecek kadar ustalaştığımız günlük makyajlarda yapılan hatalar bazen kronikleşmiş cilt kusurlarıyla birlikte bize dönebilir. Çünkü her gün azar azar kalıcılaştırırız cildimize yaptığımız ihmalleri.

Ankara'da Kalıcı Makyaj Eğitimi için nerelere gidebilir
Ankara Kalıcı Makyaj Eğitimi


Bazen girdiğimiz farklı ortamlarda farklı makyajlara yöneliriz farklı mevsimleri farklı tonlarda yüzümüzde canlandırırız ama bu durumlarda asla yapmamamız gereken bazen ihmalkârlık bazen de bilmediğimiz makyaj hatalarıdır, Ankara güzellik salonu bu konuda alanında bir numara Ankara güzellik uzmanı ekibiyle kadınların sık sık yaptığı makyaj hatalarını sizler için derledi.

Peki, nedir bu makyaj hataları hadi birlikte bakalım

Kapatıcı ve fondöten kullanımında sıralamayı şaşırma!

Kuru bir cilde uygulayacağınız her makyaj ürününü cilt, pul pul dökerek kısa sürede atacaktır. Hele birde kuru soğuk Ankara ise yaşadığınız memleket nemlendirici şarttır. Bu nedenle kapatıcı ve fondöteni uygulamadan önce böyle mis kokulu yüz bölgesine özel nemlendiriciyi emdire emdire yedirelim. Sonra yapacağımız ikinci şey kapatıcıyı yüzümüzde rahatsızlık duyduğumuz sivilceli veya lekeli bölgeye sürmemizdir ama nemlendiriciden farklı olarak yedirmeye çalışmadan sürüyorsanız eğer bu konuda en çok yapılan hatalardan birine düşmüyorsunuz demektir.

Nasıl emilecek peki bu şimdi? Diye de düşünmeyin yağlı yapısıyla hızlı emilen yapıda olduğu için düşündüğünüz gibi kötü bir görüntü oluşmayacaktır. Saha sonra da gönül rahatlığıyla fondöteninizi uygulayabilirsiniz ha birde! Pudranın üzerine lütfen kapatıcı kullanmayınız bu durum yama şeklinde bir görüntü oluşturacağı için hiç istemeyiz.

Fondöten tonunu doğru seç!

Fondöten tonu seçiminde biraz daha gerçekçi yaklaşmak doğal ve yerinde bir görüntü sağlayacaktır. Yaz aylarında o güzel parlak bronz tenimize uygun kullandığımız fondötenlerimizi kışın gelmesiyle artık kuru ve serin bir yerde saklamanın zamanı gelmiştir. Mevsimsel geçişlerde fondöten tonumuzu doğru ayarlamadığımız takdirde vücuttan ayrı bir kafa görüntüsü tehlikesi var ve bu da hiç hoş değil.

Makyajı kaşlarla tamamla!

Bazı kadınların kaş şekli çizilmiş gibi düzgün ve gür iken bazılarımızın ise seyrek hatta bide üstüne şekilsizdir. Makyaja tamam bitti! Dememiz için esas etmenlerden biri olan kaşlarımızın kusurlarını yok etmek için kaş kalemi veya elimizin altındaki bir göz kaleminden yardım alabiliriz. Ancak bu işi itinayla yapmak esastır. Sanki kıl varmış gibi çok küçük ve devamlı değil kesikli yan çizgilerle doğal bir görüntü yakalarız. Açık renk kaşlar için kahverengi, gri hatta altın-kahve tonlarında kalemler güzel sonuçlar yakalamanızı sağlayabilir.

Eyeliner ile yapılan hatalar!

Eyelenir kullanırken bazen kendimizi kaybederiz hem üst hem alt kirpik uçlarımızı eyelenirı kalın sürmek sık yapılan bir hatadır, bu hata hem gözünüzü küçük gösterir hem de sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir. Bu durumda yapacağınız şey üst kirpik diplerinize odaklanmaktır bu sayede gözünüzü daha iri gösterebilirsiniz. eyeliner veya kalemi içten dışa belgin bir çizgi halinde çizmek önemlidir. Alt kirpik diplerinize tersi bir şekilde belirgin değil biraz daha pamukla dağıtılmış yumuşak bir görüntü verirseniz güzel ve çekici gözlerle bakabilirsiniz.

Dudaklarda yapılan hatalar!

Dudak kalemi kullanımında dudak kaleminin rujdan daha koyu olması dudaklarda içi boş çerçeve hissiyatı uyandıracağından kaçınınız. Dudak kalemini dudak rengine yakın tonlarda seçmek önemlidir ve dudak kalemiyle çerçevelemede hata payını azaltmak için, kalemi dıştan içe yani kenarlardan başlayıp ortaya doğru gelecek şekilde kullanmaya özen göstermeliyiz.

Allık kullanırken yapılan hatalar!

Allık kullanırken yapılan esas hatalar yanlış fırça ve yanlış bölge uygulamasıdır. Allığı, allık kutularıyla verilen şirin allık fırçalarıyla sürmek yerine edindiğimiz büyük allık fırçalarıyla sürmeliyiz. Yüzümüz "peynir" söylerken ki mimiklerine sahipken fazla allığı silkelediğimiz allık fırçasını doğrudan elmacık kemiklerinden şakalara doğru uygulamalıyız.