BAKIMLI BİR CİLDİN SIRRI: YÜZ TEMİZLEYİCİLER

blog yazısı ekle !

BAKIMLI BİR CİLDİN SIRRI: YÜZ TEMİZLEYİCİLER

Eğer vücudunuzu temizlemek için kullandığınız sabunları, yüzünüzü temizlemek için de kullananlardansanız, Ankara 'da bulunan güzellik ve estetik merkezlerinin uzmanları iyi bir cilt bakımı için gerekli olan bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyor.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


BÜTÜN YÜZ TEMİZLEYİCİLER AYNI DEĞİLDİR

Her ne kadar çok çeşitli sayıda yüz temizleme ürünü olsa da, hepimizin en çok kullandığı yüz temizleme ürünlerinin başında sabunlar gelir. Hatta sabunlar dışında tercih edilebilecek çeşitli yüz ve vücut temizleme losyonları da bu sabunların içerisindekilere benzer kimyasalları veya aşındırıcıları içerebilir. Fakat losyonlar için bilinmesi gereken en önemli özellik içeriklerinde ki bu aşındırıcıların tıpkı sabunlarda olduğu gibi çok yoğun ve kurutucu bir etkiye sahip olmamasıdır. Ancak farklı cilt tipleri için daha yoğun içerikli losyonlarında piyasada bulunduğunu bilmeniz gerekir, böylece kendiniz için en uygun yüz temizleyiciyi seçmeniz de kolaylaşmış olur.

PEKİ, ÖYLEYSE SEÇENEKLER NELERDİR?

Her cilt tipi için farklı yüz temizleyicileri vardır ve hepsinin de cilt üzerine değişik etkileri olur. Bu alanda kullanılan sabun çeşitleri ise şunlardır;

- Köpüren temizleyiciler
- Köpürmeyen Temizleyiciler
- Ovalama gerektiren temizleyiciler

KÖPÜREN TEMİZLEYİCİLER

Bu grupta ki temizleyiciler aynı zamanda bu ürünleri kullanan kişiler için de en fazla tazelenme ve rahatlama hissini veren ürünlerdir ve bunlarında oldukça fazla çeşitleri bulunmaktadır.

- Losyonlar
- Kremler
- Jeller
- Köpük kremler
- Spreyler
- Ovalama gerektiren kremler

KÖPÜRMEYEN TEMİZLEYİCİLER

Bu grup içerisinde ki yüz temizleyicileri en düşük düzeyde ki aşındırıcı maddeleri içermektedirler ve daha çok cildinizde ki kirleri yüzeyden silip uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda bu tür ürünleri kullandıktan sonra yüzünüzü suyla temizlemeniz gerekmediği için de içerisinde ki koruyucu ve besleyici minerallerin cildiniz üzerinde durmasını sağlamış olursunuz.

Piyasa da ki tüm;
-Kremler
- Losyonlar (hatta bakım sütü olarak da bilinir)
- Soğuk kremler bu gruba girerler

Son olarak bu gruplar dışında ayrı bir bölümde incelenmesi gereken ürünlerden biri de cildinizi ovalamanıza ve derinlemesine bir temizlik sağlayarak kirleri ve kimyasal maddeleri uzaklaştıran kremlerdir. Aynı zamanda bu kremler cildiniz üzerinde ki ölü deri tabakasını da uzaklaştırdığı için oldukça etkili bir temizliği kendinize sağlamış olursunuz. Elbette cildinizi de bir o kadar yıprandığını unutmamak gerekir.