BAKIMLI VE GÜZEL ELLERE SAHİP OLMAK ZOR DEĞİL!

blog yazısı ekle !

BAKIMLI VE GÜZEL ELLERE SAHİP OLMAK ZOR DEĞİL!

Ellerin görünüşü, yüzden sonra ilk bakılan şeydir. Bu yüzden ellerin görüntüsü oldukça önemlidir. Özellikler erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şey, güzel ve bakımlı ellerdir ki bakımlı bir el her kadının da sahip olmak için uğraştığı bir şeydir. Elbette ki bakımlı ve güzel eller sadece kadınların sahip olmak için uğraştığı bir şey değil. Kadınlarda erkeklerde bakımlı ellere oldukça dikkat ediyor.

Hal böyle olunca erkekler de bakımlı ellere sahip olmak istiyor. Tırnak şekli, tırnakların temizliği, alınmamış tırnak etleri, kuru ve çatlak bir el oldukça kötü bir görüntü oluşturur. Tabi ki ellerinize bakım yapmak için kuaförlere gitmenize gerek yok. Evinizin konforunda da bunu yapabilmeniz.

Ankara'daki tüm El Bakımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara El Bakımı


Ankara
gibi kışı sert geçen bir şehirde yaşamak, dışarı çıkmayı da zorlaştırdığı gibi ellerinizin bakımsız kalmasına neden olabilir. Oysaki Ankara Güzellik salonu gibi bir merkeze gitmeyi yaza bırakabilir ve evde kendi bakımınızı yapabilirsiniz. Bunun için de Ankara güzellik uzmanı evde rahatlıkla uygulanabilecek bakım tavsiyeleri veriyor.

El bakımında önemli adımlardan biri, nemlendirmektir. Haftada bir elinizi kaliteli bir nemlendirici kremle ya da vazelin ya da zeytinyağıyla nemlendirip eldivenle bekletebilirsiniz. Bu elinizin gerekli nemi emmesini sağlayacaktır. Başka bir öneri de parafin. Ellerinize parafin sürmek gözeneklerin açılmasını ve nemin daha çabuk yerleşmesini sağlayacaktır. El bakımındaki önemli bir adım da tırnaklardır.

Sararmış ve kırılmış tırnaklardan kurtulmak için en güzel ve en etkili yol, yarım limonu tırnaklarınıza sürüp bekletmek. Başka bir güzel bir tüyo ise yüzünüze uyguladığınız maskeleri ellerinize de uygulayabileceğiniz. Bu da ellerinizin bakımlı olmasında oldukça yardımcı olacaktır. Ellerinize nem kazandırıp, bakım yaptıktan sonra o nemi korumanız da çok önemli.

Bunun için temizlik yaparken, bahçe ile uğraşırken, bulaşık yıkarken mutlaka eldiven kullanın. Ellerinize nem kaybetmesine, kuruyup çatlamasına neden olacak şeylerden ellerinizi koruyun. Siz de evde kendi bakım kürlerinizle elinize bakım kazandırabilirsiniz. Evinizin rahatlığında bakımlı ve güzel ellere sahip olmak hiç de zor değil.