BEL BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

BEL BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Günlük hayatımız da bizleri oldukça rahatsız eden istenmeyen tüylerin diğer bir bölümü ise bel bölgesinde ki tüyler olduğunu söyleyebilirim. Bazı durumlarda ağda ve ya epilatör cihazı ile bu istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz fakat istenilen sonuca ulaşılmadığını bilmekteyiz. Peki, istenilen sonuca nasıl ulaşacağız. Yaz aylarında denize girerken acaba belinizde ki tüylerin nasıl göründüğünü merak etmeden rahat bir şekilde denizin tadını nasıl çıkaracağınız size söylemek için birkaç şey yazacağım.Bel bölgesinde ki istenmeyen tüylerden lazer epilasyon sayesinde kurtulmak günümüz teknolojisinin gelişmesiyle artık daha kolay ve etkileyicidir. Tamamen sizlerin konforu ve rahatlığını düşünerek yapılacak olan lazer epilasyon uygulamaları lazer epilasyonu cihazlarına eklene soğutucu aparatı ile oldukça acısız ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Böylelikle yaz aylarında hiçbir şey düşünmeden tatilinizi eğlenerek dinlenerek geçirme olanağı sağlayabilirsiniz kendinize. Peki, bu lazer epilasyonun bir yan etkisi bulunur mu diye sorarsanız cevabım hayırdır.

Lazer epilasyonu sırasında cihazlardan gelen lazer epilasyonu ışınları sadece tüy köklerinizi etkiler ve istemediğiniz tüylerin azalmasını, incelmesini sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü hiçbir şekilde cildinize, o bölgede bulunan dokularınıza ve ya organlarınıza zarar verilmemektedir. Tabi ki bunun için iyi bir araştırma yapıp güvenebileceğiniz poliklinikleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Uzman hekimler tarafından yapılacak olan lazer epilasyonu sırasın bel bölgenizde ki istenmeyen tüyler lazer ışınları tarafından görülmüyorsa ( görülmemesi oldukça doğaldır çünkü bel bölgesinde ki tüyler oldukça ince tüylerdir ve lazer ışınları sadece kalın ve koyu renkteki tüyleri görmektedir.) jilet yardımı ile tıraşlama işlemi gerçekleşir ve tüy yapınız, cilt renginize uygun lazer epilasyonu cihazı seçilmektedir.

Bunun dışında lazer epilasyonu uygulaması sırasında sizin ve lazer epilasyonu yapacak olan uzman hekimin lazer ışınlarından korunabilmek için koruyucu güneş gözlüğü takılması uygun görülmektedir. Daha sonra bel bölgenize yapılacak olan lazer epilasyona başlamak için o bölgeye jel sürülür. Bel bölgesi lazer epilasyonu uygulaması için yaklaşık olarak 4-5 seansta istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat bu seans süreleri kişiden kişiye yani tüy renginize, cinsinize ve ten renginize göre değişiklik göstereceğini eklemek isterim.