BEŞ AŞAMADA CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

blog yazısı ekle !

BEŞ AŞAMADA CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

Bakım yapmanın ön koşulu, cildi temiz tutmaktır. Cildi iyi bir şekilde temizlemek, maske ve peeling uygulamak, sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için oldukça önemlidir. Ankara Güzellik Uzmanı çalışanları, cilde uygun bakımı yapabilmek için öncelikle cilt tipinin bilinmesi gerektiğinin önemini vurgulamaktadır. Cilt tipleri farklı olduğu için, bakımlar farklı ama yapılan işlemler genelde aynı olacaktır. Bu nedenle cilt bakımını 5 aşamada özetlemek mümkündür.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımıİlk aşama, yüzün temizlenmesidir. Ciltte oluşan yağların hem sivilcelenme hem de gözenekleri tıkama gibi olumsuz etkilerini en aza indirmek için cilt temizliğinin düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir. Sabun, süt gibi doğal yöntemler kullanabileceğiniz gibi cilt tipinize uygun temizleyici ürünler de kullanarak cilt temizliğinizi yapabilirsiniz.

İkinci aşama, cilde peeling uygulanmasıdır. Bu uygulamayı kendiniz yapabileceğiniz gibi, Ankara Güzellik Salonu gibi çeşitli güzellik merkezlerinin verdiği hizmetlerden de faydalanarak cildinize özel peeling bakımı yaptırabilirsiniz. Haftalık olarak uygulayacağınız peelingler, siyah noktaların azalmasına ve cildin derinlemesine temizlenmesine katkıda bulunurlar.

Üçüncü aşama, maske yapmadır. Cilt tipinize uygun seçeceğiniz maskeler, cildinizin daha canlı ve daha genç görünmesini sağlamaktadır. Cilt yavaş yavaş esnekliğini yitirdiği ve hücre yenilenmeleri zamanla yavaşlayacağı için, maske uygulamanız cilt sağlığınız açısından da oldukça önemlidir.

Dördüncü aşama, tonik kullanmaktır. Özellikle sık sık makyaj yapıyorsanız, tonik kullanmanız gereklidir. Çünkü tonik, ciltteki makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyerek, gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Beşinci ve son aşama, cildin nemlendirilmesidir. İster Ankara ister başka şehirde olun, mevsimsel olarak yaşayacağınız cilt sorunlarından korunmak için nemlendirici kullanmanız gereklidir. Bütün işlemleri uygulasanız dahi eğer cildi nemsiz bırakırsanız hepsi boşa gider.

Cildiniz hızla kurumaya başlar, kurumaya bağlı ciltte çatlaklar oluşabilir. Bu nedenle nem dengesini sağlamak; hem cilt bakımı hem de cilt sağlığı açısından son derece önemlidir. Sigara cildin oksijen alımına engel olduğundan; alkol ise cildin nem dengesini bozduğundan, sigara ve alkol kullanımına dikkat etmekte fayda vardır.

Alkol vücuttaki su düzeyini azalttığı için, aşırıya kaçmadan tüketilmesi gerekir. Düzenli beslenme ve egzersizlerle de kan dolaşımını arttırmak, cilt sağlığı açısından faydalı olacaktır.