BEYAZ SAÇLARA RENK KATALIM

blog yazısı ekle !

BEYAZ SAÇLARA RENK KATALIM

Saçlar genellikle orta yaşlarda beyazlamaya başlar. Saçın beyazlama yaşını ve hızını, genetik, beslenme, sigara kullanımı, yaşam şekli, psikolojik durum gibi faktörler belirler. Şanslı genlere sahip kişilerde saçlar geç beyazlar, demir bakımından zengin beslenme de beyazlamayı geciktirir. Sigara saçlar için de zararlıdır. Beyazlamanın yanında dökülmeye de neden olur. Uykusuzluk, yanlış beslenme, stres de saçları olumsuz etkileyen faktörlerdir.

Ankara'daki tüm Saç Boyama yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Boyama


Kimyasal boyalar, iyi birer kapatıcı olmakla birlikte çoğu kez saçları zaman içinde yıpratırlar. Saçları kimyasallar olmadan doğal olarak renklendirmek mümkündür. Doğal renkler için Ankara güzellik salonu uzmanlarının bazı önerileri:

Çay

Demlenmiş siyah çay suyu, her yıkamadan yarım saat önce, tüm saça ve diplerine sürülür. Bu işlem haftada en az üç kez yapılmalıdır. Saç rengi kahve ve tonları olan kişiler için uygun bir renk elde edilir.

Papatya

250 gram papatyayı bir litre suda kaynatın. Bu suyu bir pamuk ve tarak yardımı ile her gün saçlara uygulayın. Kurumasını bekleyin. Uygulama sonrası saçları yıkamanız gerekmez. Kalan suyu dolapta bekletin ve her kullanım öncesi, kullanacağınız miktar kalan alıp ısıtın. Papatya bir kaç uygulamadan sonra mevcut saç renginizi de açacak, beyazları sarıya çevirecektir. Papatya suyu Ankara güzellik uzmanı tarafından sarı ve açık tonlarda saçları olanlar için en uygun yöntemlerden biri olarak belirtilmiştir.

Kına

Anadolu'da yüzlerce yıldır uygulanan kına, etkili doğal boyama yöntemlerinin başında gelir. Kınayı macun haline getirip içine bir kaşık besleyici doğal yağlardan (badem, zeytinyağı gibi) ilave edin. Saça macunu yedirerek sürün, saçları bir torba ve streç naylonla çevreleyin. Yüzünüze bulaşan boyaları hemen temizleyin zira kına deride de uzun süre kalıcı olmaktadır. 4-6 saat arası beklemeniz iyi bir kızıl ton için yeterli olacaktır.

Ceviz kabuğu

Kurutulmuş veya yeşil ceviz kabuklarını az bir suyla kaynatın. Soğuduktan sonra ezin ve 1 yemek kaşığı badem yağı ilave edin. Karışımı bir eldiven yardımı ile saçlara sürün. Kuruduktan sonra yıkayın. Ceviz kabuğu kızıl kahve tonları için uygundur. Ankara güzellik salonu siz hanımlara güzellik ipuçlarını vermeye devam ediyor.