BİLİNMESİ GEREKEN MAKYAJ TEKNİKLERİ VE HİLELERİ

blog yazısı ekle !

BİLİNMESİ GEREKEN MAKYAJ TEKNİKLERİ VE HİLELERİ

Kadınlar makyaj yapmayı çok severler. Bazıları makyajı kendine yakıştırmaz. Fakat birbirinden farklı pek çok makyaj hilesi vardır. Bunları bilir ve uygularsanız, makyajınız daha güzel görünür. Ankara, güzellik uzmanlarının ve güzellik salonlarının fazla olduğu bir kenttir. Ankara güzellik salonu da bir takım makyaj hilelerini sizler için açıklıyor. Öncelikle gözlerinizi daha iri göstermek için beyaz gibi aydınlık gösteren bir far kullanmalısınız. Daha sonra da koyu bir far rengi kullanmalısınız. Gece ve gündüz makyajınıza uygun tonları seçebilirsiniz.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj
İki rengin ayrık gözükmemesi için de kulak çubuğu ya da karıştırma fırçası kullanabilirsiniz. Gözlerinizi iri göstermek için eyeliner kullanabilirsiniz. Eyeliner çekmekte zorlananlar, jel eyeliner çeşitlerinden birini tercih edebilirler. Eyeliner çekerken parmaklarınızı imza atacak gibi tutmanız, daha rahat çekmenizi sağlar. Siyah göz kalemi yerine beyaz kalem tercih edilerek gözler daha iri gözükebilir. Kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizi belirginleştirebilirsiniz.

Kirpikleri uzun gösteren rimellerden kullanarak da daha etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz. Ankara güzellik uzmanı tarafından verilen başka tavsiyeler de vardır. Göz makyajınızı tamamlama konusunda kaşları doldurmak da önemlidir. Kaş kavisini uygun bir renk tonuyla belirleyerek daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek için de kontur uygulayabilirsiniz. Ya da dudak kalemi kullanabilirsiniz. Rujun rengi ve dudak kaleminizin renklerinin birbirine benzemesi bu aşamada önemlidir. Bu sayede dudaklarınız daha keskin gözükür. Dudaklarınıza parlatıcı uygulayarak da dolgun gösterebilirsiniz. Yüzünüzü ince göstermek için de kontör yapabilirsiniz. Bunun için ilk aşamada az pigmentli ve ekonomik fiyatlı ürünler kullanabilirsiniz.

Bunun dışında gıdınız ya da yanaklarınızı koyu bir pudrayla ince gösterebilirsiniz. Fondöten fırçanızı ucundan tutarak uygulamak daha doğal bir görünüm sunar. T bölgenize pudra sürerek de parlamasını önleyebilirsiniz. Cilt sağlığınız için kullandığınız kapatıcıları ince bir tabaka halinde kullanmalısınız.

Allık ise cildinize renk veren son rötuşlardan biridir. Bu yüzden cilt tipinize uygun renkler seçmelisiniz. Mat allıklar daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Krem allıklar ise cildi daha parlak gösterir. Fırça kalitesi, allık miktarı ayarlamanız açısından önemlidir. Bu makyaj tekniklerini ve hilelerini bilerek, cildinizde daha güzel görünümler elde etmeniz mümkündür.