BİR KADINDA OLMASI GEREKEN MAKYAJ MALZEMELERİ

blog yazısı ekle !

BİR KADINDA OLMASI GEREKEN MAKYAJ MALZEMELERİ

Makyaj, her kadının güzelliğine güzellik katan en önemli parçalardan birisidir. Her kadının yanında bulundurması gereken bazı makyaj malzemeleri bulunmaktadır. Her anda yardıma koşan bu makyaj malzemeleri, kadınların hayatında önemli bir yer tutar. Ankara, İstanbul ve daha pek çok şehirdeki kadınlar, makyaj malzemelerini makyaj çantalarından eksik etmezler. Ankara Güzellik Uzmanı ve Ankara Güzellik Salonu da bu makyaj malzemelerin bazılarını kesinlikle çantada taşımalarını söylemişlerdir.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj

Kapatıcı, eyeliner, rimel, allık, göz kalemi, dudak kalemi, kaş kalemi, ruj, parlatıcı ve de göz farları her kadında bulunması gereken makyaj malzemeleri arasında bulunur. Kapatıcılar, cildin kusurlarını kapatmaya yarayan, makyajın daha ilk başlarında kullanılan en önemli ürünlerdir. Önemli olan, cilde uygunluğudur. Ayrıca cilt tipinin yağlı ya da kuru olması da seçilecek olan kapatıcıda etkilidir.

Eyeliner, kirpiklerin üzerine çekilerek, göz etrafına çerçeve oluşturmayı sağlar. Göz makyajının vazgeçilmez unsurlarından olan eyeliner, görünüşten daha farklı ve çekici gösterir. Elin titrememesine özen gösterilmesi gerekir. İnce ya da kalın çekilmesi kişiye kalmış bir seçimdir. Rimel, kirpikleri daha yoğun, uzun ve de çekici gösterir. Rimel, diplerden başlanarak sürülür. Pompalama yöntemi, rimel sürerken yapılan en sık hatadır. Ayrıca rimel seçimi yapılırken, fırça seçimine de dikkat edilmelidir.

Allık, tenin rengini farklılaştırmak amacı ile sürülür. Elmacık kemiklerinin belirgin hale gelmesinde de kullanılır. Cilt tipine ve rengine uygun seçilmesi gereken allığın pembe ve şeftali tonları en popüler olan renkleridir. İlk fırça allığa değdikten sonra biraz üflenerek fırçanın üstündeki fazla allık alınmış olunur. Göz kalemi, göz makyajının olmazsa olmazlarındandır. Göz etrafını renklendirmek ve çekici hale getirmek için kullanılır. Mat ve parlak göz kalemleri birbiri üzerine uygulanarak çok iyi bir görünüm sağlanabildiği gibi, eyeliner gibi sürmek de bir avantaj olur.

Dudak kalemi, dudağı ve dudak çevresini renklendirmek için kullanılır. Ruj kullanmadan önce bir zemin hazırlar. Parlatıcı ve ruj ile çok iyi bir görünüm oluşturur. Kaş kalemleri, seyrek ve şekilsiz kaşları istenilen şekli vererek ya da kalınlaştırarak çok güzel bir görünüm sağlar. Genel olarak makyaj sonunda kullanılan kaş kalemleri, kaşa en etkili unsuru verir. Rujlar ve parlatıcılar, en vazgeçilmez makyaj malzemesi olarak adlandırılır. Kişiye yakışan ruj ve parlatıcı seçilmesi çok önemlidir. Nemsiz ve kuru dudakta ruj, hiçbir şekilde güzel durmaz. Ve son olarak göz farları, gözler için kullanılır. Renklendirme ve gölgelendirme için çok kullanışlı bir malzemedir. Çeşitli renklere sahip olan göz farı, en temel makyaj malzemesidir.