BİTKİSEL ZAYIFLAMA NEDİR, ETKİLERİ NASILDIR?

blog yazısı ekle !

BİTKİSEL ZAYIFLAMA NEDİR, ETKİLERİ NASILDIR?

Şişmanlık veya obezite denilen durum sağlıklı bir yaşama sahip olunmadığını gösterir. Bunun öncelikle bir hastalık kapsamında ele almak gerekir. Şişmanlık fazla kiloluk olarak tanımlanacağından, biyolojik yaşam sürecinin dengede olmadığı, vücudun kaldırmakta zorlandığı bir fazlalık olduğu ortadadır. Bu sorun giderek dünya çapında yaygınlaşmaktadır. İleri dönemlerde ise çok önemli hastalıklara neden olmaktadır. Normal ömür standardının da geri noktalara düşebildiği tıbbi bir sorun halini almıştır.

Ankara'da Zayıflamak için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zayıflama
Uzmanların şişmanlıktan dolayı oluşabilecek tıbbi riskleri sayması ve bu listenin de çok da az sayıda risk içermemesinden dolayı, kişisel bilinç düzeyinin irade üzerine yönlenmesini zorunlu kılmaktadır. Yani bu rahatsızlığı sadece tıbbi bulgularla açıklamak mümkün değildir. Aynı zamanda psikolojik, hatta sosyal yönleri mevcuttur.

Sosyal yön açısından irdelenirse, tüketici bir topluma dönüşen dünyada şişmanlamak potansiyeli çok yükselmektedir. Özellikle sağlıklı diyetin gözden uzak olması, örneğin Ankara gibi metropolitan şehirlerde her yerin fast food mekânlara dönüştüğü bir ortamda Akdeniz diyetinden bahsetmek nerdeyse boşa kürek çekmek olur. Bu noktada konunun psikolojik yönü öne çıkmaktadır. O da iradenin zayıflığıdır. Zira bitkisel ya da bitkisel olmayan tıbbi çözümler güçlü bir irade olmadan çözümlenemez.

Şişmanlığın giderilmesi elbette mümkündür. Kalıtımsal olsa da fazla kilolardan kurtulmak için birçok yöntem gündemdedir. Ancak hangi yöntem uygulanırsa uygulansın kişisel yemek isteği, nefsani duyguların dizginlenmesi oldukça önemlidir. Bu da güçlü bir iradeyi oluşturmayı öngörmektedir. Bu psikolojik eşik aşıldıktan sonra her türlü zayıflama yöntemi olumlu etkisini gösterecektir.

Bu yöntemlerden biri de "bitkisel zayıflama" yöntemidir. Günümüzde oldukça popüler olan bitkisel zayıflamaya kısaca bakmak gerekir. Öncelikle doğal olan her gıda faydalıdır kanısı ortadan kaldırılmalıdır. Yani bitkisel zayıflama altında her besinin alınacağı düşüncesinden vazgeçilmelidir. Ankara Güzellik Salonu merkezinde de uzmanların belirttiği doğal diyetlerin uygulanması önemlidir. Onların tavsiye edeceği doğal gıdalar dengeli ve öğünlere dikkat edilerek alınmalıdır.

Medyada çok sayıda bitkisel zayıflama reçeteleri söz konusudur. Bunlardan bazıları medyatik amaçlı para kazanmaya yönelik olup bilimsel altyapısı yoktur. Dolayısıyla sırf doğal bitki adı altında insanların düşünce dünyası sömürülebilmektedir. Bu yüzden özellikle akademisyen ağırlıklı kişilerin çözümlerine yönelmekte fayda olacaktır. Ankara Güzellik Uzmanı tarafından buna yönelik önemli bilgiler mevcuttur. Bireysel olarak bitkisel zayıflama yöntemlerini duyduğunuzda şu hususlara mutlaka dikkat ediniz. Öncelikle hiçbir doğru bitkisel zayıflama reçetesi ayda 7-10 kg verdiremez.

Şok diyetler altında verilen bitkisel çözümlerse çok önemli sağlık riskleri barındırmaktadır. Bunlara itibar etmeyiniz. Ayda 10 kg verdiren bir diyet bitkisel içerikli değildir. İçinde mutlaka sentetik katkı maddeleri vardır. Ayrıca 'birden zayıflama' bağışıklık sistemini olumsuz etkileyecektir. Ayrıca çay şeklinde sunulan bitkisel çözümlere de dikkat ediniz. Her bitkisel çay çözümü her insan bünyesine uygun olmayabilir. Bunları alırken uzman görüşlerine başvurmak gerekir. Bunun dışında karides ve yengeçler gibi hayvansal bitki çözümleri de olumsuz yan etkilere sebep olmaktadır. Yani doğal olarak sunulan her çözüm, gerçekçi çözüm değildir. Akademik bilgisi olan kişilere daha fazla itibar edilmelidir.

Bununla birlikte sağlıklı bir bitkisel çözüm için genel olarak fayda gösteren bitkiler sıralanabilir. Bunlar: Altın otu, kiraz sapı, yeşil çay, civanperçemi, biberiye, sinirli ot, çörek otu, fesleğen, kekik, maydanoz, atkuyruğu, yakı otu, ayrık otu, çoban çökerten, cinnema ve barut ağacıdır.