BU YAZ CİLDİNİZİ SAĞLIKLI TUTMAK İÇİN 10 İPUCU

blog yazısı ekle !

BU YAZ CİLDİNİZİ SAĞLIKLI TUTMAK İÇİN 10 İPUCU

Yaz aylarında yaşamak kolay değil, ama mevsimin cilt üzerinde oldukça büyük bir etkisi olduğu gözlemlenir. Plaj sizi çağırıyor ve havuzun içinde serinlemek istiyorsunuz. Bu mevsimde, bu aktivitelerden yararlanırken güneşin zararlı etkilerinden korunmak elinizdedir. Güneş kremi, plajda herzaman için bariz bir seçim olmakla birlikte, ayaklarınızı korumak akla geldiğinde için geldiğinde, onlara güneş kremi uygulamayı unutmak kolaydır. Korkmayın, cildinizi korumak için 10 en önemli ipucunu size sunacağız. Günlük diyet ve alışılmış çalışma yöntemi peeling için egzersizlerin hepsi sağlıklıdır. Bu yüzden de aşağıdaki listemize bakınız.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


1. Günle yüzleş

Öğle yemeğinde ya da çalışanlar için bile bu kısa yürüyüşler çok fazla güneşe maruz kalma riski olduğunu söylemek mümkün. Sabah evden çıkmadan önce günlük olarak güneş kremini kullanmak zararlı ışınlardan korunmanın en önemli yollarından biridir. Gelişen teknoloji ve güzellik ürünleri sayesinde de makyajın teninizde ipeksi bir etki yarattığını göreceksiniz. Antioksidanlar ve bir ekstra cilt sağlığı artırmak için geliştirilmiş losyonlar arayın. Böylece cildinizi korumak için adım atmış olun.

2. Dudak

Asla yeni bir ruj satın almak için bir bahaneye ihtiyacımız yokken, neden onlarını güneşten korumayalım. Dudaklarınızı da güneşten koruyun. Bunun için de alışverişe gitmeniz şart. Ne olursa olsun renk seçiminizi bakmak için bir güzellik ürünlerinin satıldığı bir yere gidebilirsiniz. Dudaklarınızın da yazdan dolayı solgun ve etkilenmiş olmalarını engeleyin.

3. Su su ve daha çok su

Su, su her yerde ne zaman tabiat en iyisini bilir. Su da vücudunuzu en iyi şekilde besleyecek bir sıvıdır. Karpuz, yapraklı yeşillik ve çilek gibi mevsimlik yaz gıdaları sizin için yaz aylarına karşı susuzluğunu azaltacaklardır. Gün içerisinde kendinizi meyvelerle şımartmak elinizde. Şimdi gidin ve karpuzdan zevk almaya bakın-% 91'i su!

4. Kalk ve parla

Güzellik ürünleri artık sizin için her şeyi akıl etmiş görünüyor. Yaz aylarında güneşlenme fırsatı yakalayamadıysanız, o zaman en güzel ürünlerden yararlanın. Sabah duş aldıktan sonra teninize ipeksi bir doku bırakmasını seyredin. Böylece cildiniz bebeksi ve aynı zamanda da bronz görünecektir.

5. Cildiniz daha yumuşak olsun

Gün içerisinde uygulayacağınız peeling sayesinde cildiniz daha yumuşak olsun ve kremler sayesinde daha güzel görünsün.

6. Güneş kremi

Anne Hathaway, Jessica Biel ve Cameron Diaz gibi beyaz tenli ünlüleri gördüğünüzde ne kadar güneşe maruz kalırlarsa kalsınlar bronzlaşmalarının mümkün olmadığını bilirsiniz. Ve ayrıca ciltlerinde cilt lekeleri ve çil oluşması daha olasıdır. Bu yüzden de aslında şemsiye ile dışarı çıkmaları çok daha iyidir. Eğer siz de bu ünlüler kadar beyaz tenliyseniz o zaman sizin de gerekli önlemi alıp güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamanız gereklidir.

7. Doğal olarak siz

Uzun gün, hafif giyim ve daha az makyaj sezon kuralıdır. Kendinizi daha rahat hissetmek için de aşırı makyajdan uzak durmaya çalışabilirsiniz.

8. Şapka takmayı unutmayın

Yazın en zararlı olan güneş ışınlarından korunmak için olabilidğince şapka takmaya ve güneş gözlüğü takmaya önem verin. Aynı zamanda güneş kremi kullanmadan kesinlikle dışarı çıkmayın.

9. Terleyin

Egzersiz yapmak her mevsimde sizin için güzel etkilere sahiptir. Bu yüzden de terlemekten ve spor yapmaktan asla vaz geçmeyin.

10. Gerektiği Kadar Güneşe Maruz Kalın

Güneş ışınları birçok etkenden ötürü deri kanseri ve birçok cilt sorununu birlikte getirir. Bu yüzden de 10 ile 2 saatleri arasında dışarı çıkmamaya özen gösterin. Bu saatlerde güneş en yüksek noktada olduğu için zararları doğrudan size yansıyacaktır. Bu yüzden akşama doğru dışarı çıkmaya özen gösterin.