ÇAY AĞACI VE FAYDALARI

blog yazısı ekle !

ÇAY AĞACI VE FAYDALARI

Çay günlük hayatta en çok tüketilen ürünlerden biridir. Fakat çay ağacı yağı pek duyulmamıştır. Çay ağacının yağı, hem bazı tedavilerde kullanılır hem de güzellik ürünlerinde kullanılan bir üründür. Çay ağacından biraz bahsedecek olursak, bu bitki Avustralya'da yetişir. 2 metreye yakın bir bitki türü olup sadece Avustralya'da bulunan ender bir bitkidir. Bu bitkinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte, ihracat miktarı da günden güne artar. Avustralya yerli halkı, yıllardır bu yağı pek çok hastalığın tedavisi için kullanılır. Aborjinler bu yağı soğuk algınlığı, cilt problemleri ve çeşitli enfeksiyonlar için kullanır.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Ankara, bulundurduğu pek çok güzellik salonu ile size güncel hizmetler sunmakta olan, yenilikçi bir kenttir. Ankara güzellik salonu da bu merkezlerden biri olarak faaliyetlerini yıllardır sürdürür. Çay ağacı yağının pek çok sayıda faydası olduğu söyleyebiliriz. Öncelikle bu yağın, anti bakteriyel ve virüs öldürücü özelliği vardır.

Bunlar bilimsel olarak kanıtlanan özelliklerinden sadece biridir. Bu sayede bu yağlar, çeşitli enfeksiyonlara karşı vücudunuzu koruyarak, sizleri tedavi eder. Ankara güzellik uzmanı, bu çayın yağının güzellik için de kullanılabileceğini belirtiyor. Örneğin sivilceli bir cildiniz varsa düzenli kullanımda sivilceleri önlemeniz mümkündür.

Çay ağacının yağı, su ile inceltilerek günlük cilt bakımınızda da kullanılabilir. Bu sayede cildinizi sağlıklı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Dudaklarda ya da özel bölgelerde oluşan uçuk problemleri için de çay ağacı yağını kullanabilirsiniz. Bölge temizlendikten sonra az bir miktar yağ kullanılarak bu bölgeleri tedavi etmeniz kolaylaşacaktır. Küçük et benleri ve siğiller de bu yağ sayesinde yok edilebilir.

Bu yağ, çeşitli böceklerin sokması ya da vücudunuzda oluşacak kesikler için de kullanılabilir. Bu yağın antiseptik özelliği olduğundan virüs ve bakterileri yok etmekte etkilidir. Mantar probleminiz varsa, ayaklarınızı düzgün bir şekilde temizledikten sonra bu yağı kullanabilirsiniz. Tırnak batması probleminiz varsa bu yağı uygulayarak oluşan iltihabı önleyebilirsiniz.

Bunun dışında bu yağı gargara için de kullanabilir, diş eti sorunlarınızı bu sayede çözebilirsiniz. Bu yağ vücut yanıklarında da kullanılır, bu şekilde vücudunuzda iz kalması önlenir. Bu yağ ile birlikte basur sorununuzdan da kurtulabilirsiniz. Bu yağı almadan önce satın alacağınız yerin kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yağ sadece Avustralya'da üretildiğinden bunu kontrol etmelisiniz. Ve bu sayede sahte ürün almamış olursunuz ve ürünün tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.