CİLDİMİZİ SONBAHARA HAZIRLIYORUZ

blog yazısı ekle !

CİLDİMİZİ SONBAHARA HAZIRLIYORUZ

Yazar Bilgileri Birsen Bubliç Güzellik Uzmanı @ Phi Cilt Kaş Güzellik - Çayyolu
Yaz aylarında güneş ve deniz etkisiyle cildimizde pek çok sıkıntı oluşmaktadır. Yaz yerini sonbahara bırakırken cildimizde meydana gelecek değişiklikleri bilerek cildimizi kışa hazırlamalıyız. Güneş ışınları nedeniyle ;
- Cilt kırışıklığı- kuruluğu
-Güneş lekeleri
-Çillenme
-Cilt yapısında kalınlaşma
-Sivilcelenme
-Cilt sarkması gibi pek çok sıkıntı meydana gelmektedir.

Oluşan bu cilt sıkıntıları profesyonel bir yardımla doğru analiz edildiği taktirde sıkıntılardan kurtulmak mümkündür.Klorlu havuz suları, güneş ışınları ve deniz etkisiyle oluşan cilt lekeleri, mevsim geçişleri sırasında yaşanan ani sıcak-soğuk hava değişimleri de eklenince cilt savunmasız kalır. Cilt esnekliğini sağlayan kolajen yapının bozulmasına, protein kayıplarına, hücre yenileme kapasitesinde düşüşe neden olur. Kış aylarına girmeden önce oluşabilecek cilt hasarlarına karşı cildi sonbahar döneminde güçlendirmek gerekir. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin ve çocukların bu süreçte daha dikkatli olmaları gerekir. Yaz sıcaklıklarında cilt savunma geliştirerek aşırı terler ve yağ üretimini hızlandırır. Cilt doğru temizlenmez, uygun kozmetikler kullanılmaz ve düzgün nemlendirilmezse gözenekler kapanır ve yağ butonları oluşabilir. Bu nedenle cilde profesyonel bir temizlik yapılmalıdır. Düzenli yapılacak cilt bakımı ile derinin nem dengesi korunabilir. ( AQUA EX3 ile Mekanik+Kimyasal Peeling ile uygulama yapılabilir.)

Mevsim geçişlerinde sıcaklık değişimlerine bağlı olarak cildin üst tabakasında kalınlaşma olabilir. Bu durumu önlemek için haftada 2 kere peeling uygulaması yapılabilir. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi ve kalınlığı sağlayabilmek için kimyasal peelingler, mezoterapi uygulanabilir. Bu işlemler bir profesyonel uzman tarafından yapılmalıdır.

Ciltte oluşan lekelenmeler ve renk düzensizliği problemlerinden kurtulmak için öncelikle cilt temizliği yapılması ereklidir.Sonrasında Microdermabrasyon, Dermapen, Dermaroller vb uygulamalar yapılarak problemler giderilebilir.

Hyaluronik Enstitü bakımı ile ciltteki mimik çizgileri hafifler, elastikiyet kaybı telafi edilir ve kolajen üretimi hızla desteklenir. Nemlendirici Enstitü bakımı etkisi ile özellikle sonbahar ve kış aylarında cilde esneklik ve ışıltı sağlanır. Seasonal Treatment Enstitüsü bakımı mevsim geçişlerinde cildin ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini cilde hızla yükleyen anti-aging bakımıdır.

Cildin elastikiyetini ve nem dengesini sağlayan temel faktör sudur ve derideki oranı %10'un üstünde olmalıdır.Ciltteki suyun azalması; egzama, pullanma, bazı deri hastalıkları ve enfeksiyonlara zemin hazırlar. Her gün yaklaşık 2 lt su içilmelidir.