CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR? – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR? – CİLT BAKIMI

Güzellik biz kadınların binlerce yıldır ateşi hiç sönmeyen en büyük tutkusu. Güzelliğin en önemli parçası ise tabi ki güzel bir cilt. Güzel bir cildin anahtarı ise sağlıklı olmasından yani cilt bakımından geçiyor. Ancak cilt bakımı öyle gelişigüzel ve daha da önemlisi kulaktan dolma bilgilerle değil bilgi sahibi olarak ve doğru şekilde yapılması gereken bir şey. Bu nedenle yazımıza başlarken tüm hanımları eş, dost önerileri ile cilt bakımı yapmamaları ve cilt bakımı için en doğru olanın bir güzellik uzmanı yardımına başvurmak olduğunu söyleyelim.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Önce cilt tipinizi öğrenmelisiniz

Farklı cilt tiplerinin gereksinimleri de farklı tabi ki. Dört farklı cilt tipi bulunuyor; kuru, yağlı, karma ve hassas. Piyasada da bu cilt tiplerinin her biri için farklı ürünler bulunuyor. Ayrıca bu cilt tiplerinde karşılaşılan sorunlar ve dolayısıyla sorunların çözümleri de farklılık gösteriyor. Bu nedenle cilt bakımı yapmak için ilk adım cilt tipinizi öğrenmeniz. Ancak cilt tipinizi bilerek cildinize doğru şekilde bakım yapmayı başarabilirsiniz. Cilt tipinizi öğrenmek için bir güzellik uzmanına danışmanız en doğrusu.

Temizliğe özen gösterin

Cildiniz hangi tipte olursa olsun temizliğine mutlaka özen göstermelisiniz. Unutmayın, sağlıklı ve güzel bir cilt her şeyden önce temiz olmalı. Tabi cildinizi temizlerken de doğru ürünleri ve yöntemleri kullanmanız önemli. Aksi takdirde cildinizi temizlerken tahriş edebilir ve hoş olmayan sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Nemlendirme çok önemli

Cilt bakımında nemlendirme de son derece önemli. Zira yeterli neme sahip olmayan cildin sağlıklı olması mümkün değil. Bu nedenle cilt tipinize uygun nemlendiricileri kullanarak cildinizi her zaman nemli tutmaya da özen göstermelisiniz.

Güneşe dikkat!

Güneş dünyanın yaşam kaynağı ama buna tezat bir şekilde cildin de en büyük düşmanlarından biri. Aslında güneş için de hemen her konuda geçerli olan "azı karar çoğu zarar" mottosunu benimsemek en doğrusu. Yine de siz siz olun cildinizin sağlıklı olması ve erken yaşlanmaması için güneşe mutlaka korunarak çıkın.

Bunlar cilt bakımı konusuna giriş niteliğinde bilgiler. Çok daha fazlasını öğrenmek, cildinize en doğru şekilde bakmak ya da bakım yaptırmak içinse Ankara'da bulunan güzellik salonlarında hizmet veren güzellik uzmanlarına danışabilirsiniz.