CİLT BAKIMI: TEMİZLEME, NEMLENDİRME VE YAŞLANMA KARŞITI İPUÇLARI

blog yazısı ekle !

CİLT BAKIMI: TEMİZLEME, NEMLENDİRME VE YAŞLANMA KARŞITI İPUÇLARI

Cildinizin mümkün olduğunca güzel görünmesi için düzgün bir cilt bakımına ihtiyacınız vardır. Ankara 'da bulunan güzellik merkezi uzmanları da sizlere evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bazı temizlenme, ölü derileri uzaklaştırma ve nemlendirme yöntemlerini gösterecekler.

Bu işlemlerin hepsi 4 aşamadan oluşuyor. Aynı zamanda organik ürünler kullanmaya özen gösteren kişiler için de bazı tavsiyeleri içeriyor.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı
İlk olarak şunun bilinmesi gerekir ki, cildiniz için hangi bakımı uygulayacak olursanız olun, öncesinde mutlaka cilt tipinizi tespit etmeniz gerekir. Ardından aşağıda açıklanan 4 adımı sırasıyla takip edebilirsiniz.

1. TEMİZLENME

Basitlik bu aşamanın en can alıcı noktasıdır. Mümkün olduğunca sade ve cildiniz ile uyumlu bir cilt temizleyici ürün bulmanız ve sürekli aynı ürünü kullanmaya devam etmeniz gerekir. Bunu bulmak için de çok fazla araştırma yapmanıza gerek kalmaz, size en yakın eczaneden bile cilt tipinize uygun olan bir ürünü temin edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, seçeceğiniz temizleyicilerin sabun formunda olmamalarıdır, çünkü bu şekilde cildinizi kuruturlar. Bu temizleme yöntemine organik bir çözüm arıyorsanız da süt veya yoğurt işinizi görecektir.

Temizleme işlemleri ile ilgili dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır;

- Yüzünüzü çok sık bir şekilde bu temizleyiciler ile yıkamamaya çalışın, sadece akşamları makyajınızı çıkarttıktan sonra kullanmanız yeterli olacaktır.
- Eğer kuru bir cildiniz varsa, soğuk krem olarak tabir edilen ürünleri tercih ediniz, böylece kremi yüzünüze sürdükten sonra durulamanıza gerek kalmadan sadece bir havlu ile silerek temizlenebilirsiniz.
- Yüzünüzü temizleyeceğiniz zaman ılık su kullanmaya özen gösteriniz, böylece gözeneklerin daha iyi temizlenmesi sağlanır.

2 ÖLÜ DERİLERİ UZAKLAŞTIRIN

Çoğu insanın günlük cilt temizliği sırasında atladığı en önemli adımlardan birisi aslında bu aşamadır. Eğer siz de şimdiye kadar bu adımı atladıysanız, uygulamaya başladıktan sonra cildiniz üzerinde ki çok olumlu etkilerini hemen göreceksinizdir.


3. NEMLENDİRİN

Sağlıklı, ışıltılı ve güzel bir cildin olmazsa olmazı nemlendiricilerdir. Çünkü nemli olmayan bir cilde hangi ürün veya yöntem uygulanırsa uygulansın istenilen sonuç alınamayacaktır. Bu yüzden siz de kendi cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi seçip düzenli olarak kullanmaya başlayın.

4. GÜNEŞ KREMİ KULLANIN

Kırışıklıkların esas nedeninin güneş ışınları olduğunu asla unutmayın, bu yüzden yaz veya kış aylarında mutlaka en az 30 korumalı bir güneş kremini cildinize uygulayın. Hatta pratik olması açısından seçeceğiniz nemlendiricilerin, güneş ışınlarına karşı olanlarını da tercih ederek, tasarruf edebilirsiniz.

Görüldüğü gibi sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler oldukça basittir. Eğer siz de bu tavsiyeleri uygulamak ve hatta kendi cilt tipinize özel bir bakım tavsiyesi almak isterseniz Ankara' da bulunan güzellik ve estetik merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.