CİLT BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER-CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

CİLT BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER-CİLT BAKIMI

Hepimiz için cildimizin sağlıklı olması, güzel ve ışıl ışıl görünmesi önemlidir. Ancak bu kadar önem vermemize karşın birçoğumuz ne yazık ki cildimize gelişi güzel şekilde ve daha da kötüsü kulaktan dolma bilgiler ile bakım yapıyoruz. Oysaki cilt bakımı hafife alınacak ve sağlık ile ilgili tüm konularda oluğu gibi kulaktan dolma bilgiler ile yapılabilecek bir şey değil. Nasıl ki vücudumuzdaki diğer organlarımıza uzmanların önerileri ile bakım yapıyorsak bu özeni cildimizden de esirgememeliyiz. Aksi takdirde cildimize sağlık ve güzellik kazandırmak yerine hiç istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşma riski oldukça yüksek ne yazık ki.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Cilt tipimizi bilmek önemlidir

Cilt bakımını doğru yapabilmenin yolu öncelikle cilt tipini bilmekten geçiyor. Dört cilt tipi vardır;

  1. Kuru

  2. Yağlı

  3. Karma

  4. Hassas

Ancak şunu söylemeden geçmemeliyiz, çoğumuz cilt tipimizi hissettiklerimize göre belirleriz, örneğin yanaklarımız çok kuruduğu için cildimizin kuru olduğu sonucuna varırız. Oysaki yanakları çok kuru olan birinin göz çevresi ya da alnı yağlı olabilir, dolayısıyla cilt tipini doğru şekilde öğrenmek için konunun uzmanına yani güzellik uzmanına danışmak en doğrusu. Güzellik uzmanı yapacağı değerlendirme ile cilt tipinizi en doğru şekilde belirleyecektir.

Cilt tipini bilmeden doğru cilt bakımı yapılamaz

Cilt tipinizi bilmeden cildinize doğru şekilde bakım yapmanız, cildiniz için gerekli ve doğru ürünleri kullanmanız mümkün değil. Bu nedenle cilt bakımı için ilk adım cilt tipini bilmektir. Güzellik salonları cilt tipinizi doğru şekilde belirleyebilecek güzellik uzmanlarını bulabileceğiniz en doğru adres.

Düzenli cilt bakımı önemli

Cilt bakımını arada sırada ya da aklınıza estiğinde değil düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Çünkü cilt bakımı bir süreçtir ve ömür boyunca sürer. Cildin zamanla değişen gereksinimlerini doğru şekilde belirleyip bakım yöntemlerini buna göre şekillendirerek cildinize gerektiği anda gereken bakımı yaptırmak için Ankara'daki güzellik salonlarını ziyaret edebilirsiniz. Güzellik salonlarında hizmet veren güzellik uzmanları cildinizin değişen gereksinimlerini belirleyerek her zaman en doğru bakımı uygulayacaktır. Bu sayede ilk günden sağlıklı bir cilde sahip olabilir ve cildinizin gençliğini, güzelliğini ve en önemlisi sağlığını yaşınız kaç olursa olsun korumayı başarabilirsiniz.