CİLT BAKIMINDA YAPILAN YANLIŞLAR – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

CİLT BAKIMINDA YAPILAN YANLIŞLAR – CİLT BAKIMI

Biz kadınlar için güzellik deyim yerindeyse bir tutku. Binlerce yıldır tutkun olduğumuz güzellik için yapamayacağımız şey yok. Güzelliğin en önemli unsuruysa tabi ki sağlıklı ve güzel görünen bir cilt. Ancak tüm bunlara karşın nedense birçoğumuz söz konusu cilt bakımı olduğunda doğru kaynakları kullanarak bilgi edinmek ve uzmanlara başvurmak yerine kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyor ve çoğu kez cildimize ciddi zararlar veriyoruz. İşte cilt bakımında yapılan yanlışlar;

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Sivilceleri sıkmak

Cilt bakımı konusunda kesinlikle en sık yapılan yanlış sivilceleri sıkmak. Oysaki aslında hepimizin çevresinde "sivilce sıkılmaz" diyen birileri mutlaka vardırama nedense bu uyarıya kulak vermek yerine çoğumuz sivilceleri sıkarız. Sivilceleri sıkmak ciltte iz kalmasına ve sivilcenin içerisindeki yağlar ile iltihabın çoğunun derinin altında kalmasına neden olur.

Çok sık peeling yapmak

Peeling hepimizin bildiği gibi cildi ölü hücrelerden temizleyen bir uygulama. Ancak güzel olacağım, cildime bakacağım diye her gün hatta bazen günde birden fazla kere peeling yapmak hemen iyileşeyim diye bir kutu ilacın hepsini içmek gibi bir şey. Çok sık peeling yapmak cildin koruyucu tabakasını yok eder ve cilde çok ciddi şekilde zarar vererek yapısını bozar.

Çocuk ve bebek ürünleri kullanmak

"Bebeklerin hassas cildine iyi gelen mutlaka benimkine de iyi gelir" düşüncesinden yola çıkarak cilt bakımında bebek ve çocuklar için üretilen ürünleri kullananların sayısı da azımsanamayacak düzeyde. Oysa bu düşünce kesinlikle doğru değil! Bunun sebebi şu; bebekler ile yetişkinlerin ciltlerinin pH değeri aynı değildir, dolayısıyla bu ürünler de yetişkinler için uygun değildir.

Cildi sadece su ile temizleme yoluna gitmek

Özellikle doğallıktan yana olanların en sık yaptığı yanlışlardan biri yüzünü yalnızca su ile yıkayarak temizlemek. Oysaki yüzü sadece su ile yıkamak cildin temizlenmesi için yeterli değildir. Bu nedenle cildi sadece su ile değil cilt tipine uygun temizleyiciler kullanarak temizlemek en doğrusudur.

Daha fazlası için uzmanlara danışın

Gördüğünüz gibi cilt bakımı yaparken birçok yanlışa imza atıyoruz. Bu yanlışlar ve çok daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak ve cilt bakımınızı en doğru şekilde yapabilmek için Ankara'da bulunan güzellik salonlarını ziyaret edebilir ve güzellik uzmanlarına danışabilirsiniz.