DENİZ TUZU VE PEELİNG

blog yazısı ekle !

DENİZ TUZU VE PEELİNG

Deniz tuzu peeling için çok önemlidir. İçeriğinde bolca vitamin ve mineraller bulundurur. Bu kadar yararlı bir tuzla dışarıdan alınan herhangi bir peelingten daha iyi bir karışımı evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Böylelikle hem daha doğal hem de maddi açıdan sizi daha az sıkıntıya sokacak bir peelinge sahip olmuş olursunuz. Deniz tuzu bazı kaynaklarda mucizevi tuz olarak da bilinir. İçinde birçok tıbbi mucize barındırır. Şimdi size deniz tuzunu bu kadar özel yapan faydalardan biraz bahsedelim.

Ankara'da Peeling için nerelere gidebilir?
Ankara Peeling


Deniz Tuzunun Yararları

1-Başta tırnaklarda olmak üzere bütün vücutta iyileştirici özelliğe sahiptir.

2-Saç derisini ferahlatarak kepek oluşumunu engeller ve saç şekillendirmede kullanılır. Bazı kozmetik firmalarının deniz tuzundan özel ürettiği saç spreyleri mevcuttur.

3-Metabolizmayi düzenler ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.

4-Rafine edilmemiş deniz tuzunun sakinleştirici özelliği bilinmektedir.

5-Vücut peelinginde kullanıldığında hepimizin ortak derdi olan selülit ve çatlakları giderme de yardımcıdır.

6-Banyolarda kullanıldığında anseptik oluşundan dolayı vücudu korur ve tazeler.

7-Yüzümüze uyguladığımızda ise yüzde ki yağlamayı dengeleyerek akne ve siyah nokta oluşumunu engeller.

8-Deniz tuzu iyi bir antioksidandır ve bu nedenle de vücudumuzdan toksinleri atmamıza yardımcı olur.

Hal böyle olunca ve deniz tuzunun yararları saymakla bitmeyince bize de geriye bunu kullanmak kalıyor. Hem yüzümüz hem vücudumuz için peelingler vazgeçilmezimizdir. Deniz tuzuyla hazırlanmış bir peelingin normal bir peelinge göre etkisi de katlanarak artar. İsterseniz artık bu kolayca hazırlanan peeling tariflerimizi anlatalım.

Deniz Tuzundan Selülit Giderici Vücut Peelingi

- 1 su bardağı deniz tuzu

- Biberiye yağı

- Limon yağı

- Portakal yağı

Hazırlanışı:

Eşit miktarlarda karıştırdığınız biberiye, limon ve portakal yağını deniz tuzunun üzerine kaplayacak şekilde dökün. Homojenize bir karışım elde edince selülit olan bölgenize uygulayın. Bu peelingten en iyi sonucu elde etmek için masaj yaparak uygulama yapmak gereklidir. Uyguladığınız peelingi 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Hafta da iki kere düzenli olarak yapılacak bu uygulama gözle görülür farklar ortaya çıkacaktır.

Bu bilgiler sizin için yeterli olmadıysa ve eğer Ankara'da yaşıyorsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz. Siz de Ankara güzellik merkezine gelebilir ve konusunda tecrübeli uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece Ankara güzellik uzmanından randevu almak. Bize istediğiniz her zaman ulaşabilirsiniz.