DERMAROLLER NEDİR? HANGİ CİLT SORUNLARINDA KULLANILIR? – DERMAROLLER

blog yazısı ekle !

DERMAROLLER NEDİR? HANGİ CİLT SORUNLARINDA KULLANILIR? – DERMAROLLER

Dermaroller cilt sorunlarını hızlı gidermede cerrahi bir operasyona ihtiyaç duymaksızın yeni yeni popülerlik kazanan bir uygulamadır. Silindirik bir tambur üzerinde yer alan iğneler ile ciltte mikro kanallar açarak daha etkin ve hızlı bir bakım yapmanıza olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra cilt dermoroller uygulanan bölgeyi yara olarak algıladığından deri yeniler ve kollajen gibi faktörlerin salgılanmasını sağlar. Bu da yaşlılık belirtilerini, cilt lekelerini hızlıca giderecek bir yöntem olma özelliğine sahiptir.

Ankara'da Dermaroller için nerelere gidebilirsiniz
Ankara Dermaroller


Peki bu muhteşem yöntem hangi cilt sorunları için kullanılır?

  • Gözaltı morlukları ve torbaları giderilmesinde

  • Kırışıklıkların azaltılmasında

  • Ciltteki çatlakların giderilmesinde

  • Saç dökülmesi sorunlarında

  • Sivilce lekelerinin yok edilmesinde

  • Yanık izlerinin azaltılmasında

  • Cilt lekelerinin giderilmesinde

  • Gözeneklerin sıkılaştırılmasında

  • Selülitlerin giderilmesinde

  • Cildin neme ve vitamine ihtiyaç duyduğu dönemlerde

kullanılabilir.

Dermaroller, normal kullandığınız kozmetik ürünlerinin daha etkili olmasını sağlamak için geliştirilmiş bir yöntemdir. Kullandığınızın ürünün daha derinlere gitmesini sağlayacak olan mikro kanallar, cildinizin doğal bir yenilenme sürecine girmesini sağlamaktadır.

Dermaroller sonrasında doğal peeling yöntemleri uygulamak, ciltteki ölü deriyi soyarak cildinizin yenilenmesini sağlayacaktır. Dermarollerın hemen ardından yüzünüze anti-aging etkisi sağlamak için sıkılaştırıcı aminoasit içeren ürünler ya da vitamin içeren ürünler kullanmakta fayda var. Kollajen içeren ürünler kullanarak da gerginliğini yitirmiş derinizi yenileme şansına sahip olabilirsiniz.

Tüm vücuda uygulanabilecek bu yöntem ile iğneli ve acılı bakım yöntemleri artık tarihe karışmış gibi görünmekte. Yaşlı hücre sayısı artmış cildinizin yenilenmesini sağlar ve kan akışını hızlandırarak daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Uygulama sonrasında kanama gibi etkiler görülmez. 1-2 gün içerisinde geçecek kızarıklar ve hafif morluklar oluşabilir. Bu süre zarfında güneş koruyucu kremlerin kullanımı aksatılmamalıdır. Uygulama esnasında acının azaltılması için uyuşturucu kremler kullanılabilir. Ya da bir poşet içerisine koyacağınız buz kalıpları ile cildinize soğuk uygulaması yaparak acıyı azaltabilirsiniz.

Uygulama sonrasında cildin daha fazla neme ihtiyaç duyduğunu da unutmamak gerek. Bu sebepten daha yoğun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Ayrıca ürünün temizliğine de özen göstermenizde fayda var. Sadece sizin kullanacağınız bu ürünü kullandıktan sonra da alkol ya da batikon ile temizleyip kaldırabilirsiniz.