DİKMEN – ANKARA LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

DİKMEN – ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer tedavi yöntemlerinden geçmek isteyen kişilerin ciltleriyle ilgili leke, siyah nokta vb şeyler ile ilgili birtakım sıkıntılar mevcutsa o vakit bu kişilerin uzman bir doktor aracılığıyla görüşmesi gerekmektedir. Cilt konusunda ülkemizde de lazer tedavi yönteminde oldukça iyi olan doktorlar bulunmaktadır. Bu doktorlar aracılığıyla kişiler rahatlıkla ciltleriyle ilgili sorunları giderebilmektedir.


Dr. Servet Usta Muayenehanesi

Çukurambar

Dr. Servet Usta Muayenehanesi - ÇUKURAMBAR

Dr. Servet Usta
Dermatoloji ve Kozmetoloji Hekimi

1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. 1997 yılında mezun oldu.1998-2001 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dermatoloji ihtisasını yaptı. 2001- 2008 yılları arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi EAH'nde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı. 2008- 2011 yılları arasında Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesinde dermatoloji uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca 2005- 2016 yılları arasında Kırşehir'de kendi muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetokoji hekimliği yaptı. Halen 2017 yılında Ankara'da açtığı muayenehanesinde dermatoloji ve kozmetoloji alanında hastalarına hizmet vermektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Doktor Servet Usta'ya sormak istediğiniz tüm sorular için telefon ya da iletişim formunu kullanabilirsiniz. Mail listesine üye olmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.devamını oku...
Adres: 1425. Cadde 1467. Sokak No:2/5 Çukurambar-Ankara

Life Clinic Güzellik Salonu

Çankaya

2016 yılından itibaren Life Clinic olarak hizmet vermekte olduğumuz merkezimizde dürüstlük ilkemiz olsun diyerek çıktığımız bu yolda alanında uzman ekibimizle mesleki donanım ve tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimize kendinizi özel hissettirecek mekanımızda temizlik ve hijyene önem vererek sizlere sunmaktayız.

Referans ve olumlu dönüşümler size verdiğimiz kalite ve değeri ortaya çıkarmakta ve bizleri mutlu etmektedir.

Bizlere güvenin gerisini bize bırakın diyor değerli vaktinizi bizlere ayırdığınız için emeğinizin ve emeğimizin değerini biliyor, Life Clinik ailesi olarak sağlık ve güzellik dolu günlerin olmasını canı gönülden istiyoruz.

Life Clinic Ailesi

Yasal Uyarı

Bu site ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir.
devamını oku...
Adres: Yıldızevler Mahallesi Kişinev Caddesi No:7/C Çankaya-Ankara

HS Estetik Güzellik Salonu

Çankaya

Bilgi için bizi arayın lütfendevamını oku... Adres: Sokullu Caddesi No:90/22 Çankaya-Ankara

Özel Estera Polikliniği

Çankaya

LAZER EPİLASYON NEDİR?
Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesi işlemidir. Lazer belli bir yönde dağılmadan ilerleyen tek dalga boyuna sahip yoğunlaştırılmış ışık enerjisidir. Belirli dalga boyuna sahip (600 – 1100 nm arası dalga boyundaki lazer ışınları vücutta kromoforlar tarafından tutulur) lazer ışınları sadece kıl folikülüne rengini veren melanin maddesi tarafından tutulur ve ısı enerjisine dönüşür. Deriye lazer atışı yapıldığında, ışık çok kısa bir süre içinde deriden emilmeden geçer ancak kıl kökü ve kıl gövdesi tarafından emilir ve kıl kökü içinde yüksek ısı meydana getirerek kıl kökünün tahrip olmasına yol açar.

Lazer epilasyon yöntemi ile aynı seansta vücudun değişik bölgelerine çok kısa sürelerde çalışılması mümkündür. Epilasyon amacıyla laser ilk kez 1963 yılında kullanılmaya başlanmış günümüze kadar gelişen teknoloji ile birlikte tedavi sonuçları da son derece tatmin edici olmaya başlamıştır. Ağda, epilatör, tüy dökücülerle uygulanan epilasyon yöntemlerine göre daha kalıcı, konforlu ve hijyenik sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Belli aralıklarla düzenli bir şekilde, doğru cihaz ve uzman kişiler tarafından kullanılmak kaydıyla genelde tüylerin %80 – 90'i kalıcı olarak tahrip olur. Tedavi sonucunda sadece çok az miktarda çok ince ve çok açık renkli kozmetik önemi olmayan tüyler kalabilir.

Epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyları 694 – 1064 nm arasında değişmektedir. Bu lazer cihazları dalga boylarına göre Alexandrite, Nd YAG, Diode olmak üzere gruplandırılırlar.

KAÇ TİP LAZER EPİLASYON CİHAZI VARDIR?

ÇALIŞMA PRENSİPLERİ NEDİR?

Alexandrite lazer :755 nm dalga boyunda ışın üretirler. Özellikle açık renk cilt, koyu renk kıl yapısına sahip kişilerde çok etkilidir. Alexandrite lazer sadece kıl kökünü hedefler, ısıyı burada yoğunlaştırır. Bu dalga boyundaki lazer ışını kahverengi ve siyah kıllarda yoğun olarak bulunan melanin tarafından en iyi emilen dalga boyudur ve kıl kökünü tahrip etmede çok başarılıdır.

Uygulama esnasında alexandrite lazer cilde temas etmez. Böylece kişiden kişiye kontaminasyonla, enfeksiyon taşıma riski yoktur. Lazerle birlikte kullanılan soğuk hava, epilasyon yapılan bölgeyi soğuttuğu için ciltte oluşabilecek ağrı, yanık ve leke oluşumu gibi yan etkilerden kaçınılmış olur.

Nd Yag lazer: Nd Yag lazerler 1064nm dalga boyunda ışın üretirler. Dalga boyları nedeniyle ciltte oldukça derine ulaşırlar. Melanin emilimi az olması dolayısıyla kıl kökünü yakabilmek ve etkin epilasyon sağlayabilmek için yüksek enerji seviyelerinde çalışılması gerekir. Nd Yag lazer cihazları kıl köklerinin yanı sıra, kıl köklerini besleyen kılcal kan damarlarını da hedeflemektedir. Dolayısıyla bu cihazlarla sarı ve kızıl renk kıl yapısına sahip kişilere de epilasyon yapılabilmektedir.

Koyu tenli kişilerde yanık riski daha düşüktür. Alexandrite lazer kullanılamayacak kadar koyu tene sahip lazer epilasyon yaptırmak isteyen bireyler için en uygun alternatiftir. Lazer ışınlarının daha derine ulaşması ve kılcal kan damarları da hedef alması sebebiyle uygulama oldukça ağrılıdır, ağrı eşiği düşük kişiler için sorun olabilmektedir.

Nd Yag lazerler ayrıca kılcal damar tedavisinde, varislerin giderilmesinde yaygın olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Diode lazer: Diode lazerler 810 nm dalga boyunda ışın üretirler. Uygulama esnasında soğutma amacıyla vücuda jel sürülür, hava ve gaz ile soğutma sistemleri bulunmamaktadır. Özellikle yüz, üst kol, üst bacak bölgesinde tercih edilirler.

IPL ( Mavi Işık, Fotoepilasyon): IPL epilasyon cihazlarının çalışma prensibi farklıdır, bunlar gerçek lazer değildir. Uygulama yapılan bölgeye yoğunlaştırılmış ışık enerjisi gönderirler. IPL epilasyon cihazlarının gönderdiği ışık lazer gibi dağılmadan ilerlemez, dokuya temas ettikten sonra dağılır. Gücü lazer epilasyon cihazlarına göre daha azdır. Bu sebeple kıl köklerini tam olarak tahrip etmeyip sadece zayıflatırlar. Genellikle çok fazla sayıda seans gerektirir ve bir nevi modern ağda tekniği olarak kabul edilebilirler.

LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

Lazer, 40 yılı aşkın süredir, göz ameliyatları, prostat ameliyatları gibi tıbbın çeşitli alanlarında güvenle kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır. Konusunda uzman kişiler tarafından uygulandığında son derece güvenilirdir.

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANABİLİR?

Lazerle epilasyon cilt rengi ve tüy rengi uygun olan, ergenliğini tamamlamış bütün sağlıklı kişilere uygulanabilir.

LAZER EPİLASYONA BAŞLAMA YAŞI NE OLMALIDIR?

Lazer epilasyon kılları olgunlaşmış, yeterince renk kazanmış, ergenliğini tamamlamış herkese yapılabilir. Belirgin bir yaş vermek mümkün değildir. Genellikle 16-18 yaşında başlamayı uygun buluyoruz. Erken yaşta başlamanın sakıncası kıllar yeterince renk kazanmadığı için lazer epilasyon seans sayısını uzatmasıdır. Genç yetişkinlerde seans sayısı bu nedenle erişkinlerden daha uzun olabilmektedir.

Bize başvuran hastalarda bu durumu anlatıp ona göre tedaviye başlıyoruz. Seans sayısı konusunda kişiyi ve aileyi mutlaka bilgilendiriyoruz.

LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

Lazer epilasyon cihazları radyoaktif ışın yayan cihazlar değildir. Aksi halde çalışanların da özel koruyuculu odalarda ve koruyucu kıyafetlerle bu hizmeti vermeleri gerekirdi. Dolayısıyla bilimsel yayınlarda vücutta kansere neden olduklarına dair bir bilgi mevcut değildir. Yine de hastanın bu yönde kaygısı çok fazla ise bu tedaviyi uygulamamalarını istiyoruz.

LAZER EPİLASYON KISIRLIK YAPAR MI?

Laser epilasyonun kısırlık yaptığına dair bilimsel veri bulunmamaktadır. Yine de hastanın bu yönde kaygısı çok fazla ise bu tedaviyi uygulamamalarını tavsiye ediyoruz.

LAZER EPİLASYON HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAMALIDIR?

Kalp pili olanlarda, epilepsi vakalarında, hamilelerde, yaygın cilt hastalığı olanlarda, sarı beyaz ve ayva tüylü olanlarda lazer uygulaması yapılmamalıdır.

LAZER EPİLASYON ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Lazer epilasyon uygulanmadan önce ilk görüşmeye tüyler uzamış şekilde gelinmelidir. Konusunda uzman ve deneyimli bir hekim tarafından ilk muayene yapılmalı ve tüylerin kalınlığı, rengi, cildin rengi veya diğer yönlerden muayene yapılmalıdır. Lazer epilasyon için uygun olan istenmeyen tüyler, tedaviye başladıktan sonra köklerinden koparılmamalı, ağda vs. gibi yöntemler uygulanmamalıdır.

LAZER EPİLASYON SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra cilt nemlendirilmelidir. Güneşe açık olan alanlar güneş koruyucu kremlerle korunmalıdır. Bir kaç gün lazer epilasyon yapılan bölgeye, kese, lif, peeling gibi cildi tahriş eden işlemler uygulanmamalıdır.

LAZER EPİLASYONDA SEANS ARALIKLARI VE TOPLAM SEANS SAYISI NEDİR?

Seans aralıkları kişiden kişinin ten rengine, kıl rengine, yaşına, hormonal durumuna göre değişiklikler göstermektedir. Yüz için ortalama 4-6 hafta, vücut için 8-10 hafta kadardır ve gittikçe seans aralıkları açılır. Vücut bölgesinde ortalama 4-7 seans sonuç almak için yeterli olabilirken yüz ve boyun bölgesi için kesin bir süre vermek mümkün değildir. Biz kliniğimizde hastalarımızı, her seanstan 15 gün sonra kontrol seansına çağırıyoruz. Böylece teknik veya insan faktörü nedeniyle olabilecek aksamaların önüne geçmiş oluyoruz.

LAZER EPİLASYONDA CİLT VE TÜY RENGİ SONUÇLARI NASIL ETKİLEMEKTEDİR?

Koyu renkli tüylere sahip açık tenli kişilerde sonuçlar çok başarılıdır. Bunun sebebi lazer enerjisinin kıla rengini veren koyu renkli pigment (melanin) tarafından tamamen emilebilmesidir. Koyu cilt yapısına sahip kişilerde cilde rengini veren melaninin yoğun olması nedeniyle lazerle epilasyon uygulaması esnasında ışık enerjisi cilt tarafından fazla absorbe edileceğinden ciltte yan etkiler oluşabilir. Bu nedenle koyu renkli cilde sahip kişilerde yanık, leke oluşumu gibi yan etkiler oluşturmamak için daha düşük doz uygulamak gerekir. Bu durumda daha fazla seans uygulamak gerektiğinden tedavi daha uzun sürer. Açık tenli kişilerde çok yüksek dozda güvenle çalışılabildiği için lazer epilasyon yöntemi ile en iyi sonuçlar bu kişilerde alınır.

Diğer taraftan, günümüzde lazer teknolojisinin gelişmesi ile birlikte farklı ten ve tüy rengi kombinasyonlarına sahip kişilere de güvenle lazer epilasyon uygulanabilmekte ve açık ten, koyu renk kıl tiplerindeki kadar olmasa da başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Bu cilt tiplerinde melanin tarafından en az emilen yüksek dalga boyuna sahip Nd Yag lazerler kullanılabilir. Bronzlaşmış tene sahip olanlar lazer epilasyondan daha iyi sonuçlar alabilmek için güneşlenmeye bir süre ara vermeli ve ten renklerinin açılmasını beklemelidir.

Geçmişte geçirilen bazı hastalıklar, kullanılmış veya hala kullanılmakta olan ilaçlar cildi lazer tedavilerine hassas hale getirebilir. Hormonlarla ilgili dengesizlik söz konusu ise epilasyon işlemi hormon tedavisi ile paralel uygulanmalıdır.

Ten ve kıl yapınıza göre lazer epilasyondan neler bekleyebileceğinizi, kaç seansta nasıl bir sonuç alabileceğinizi daha detaylı öğrenmek için bu konuda deneyimli bir hekime başvurulmalıdır. Doktorunuz lazer epilasyonun sizin için uygun olup olmadığını, yaklaşık nasıl bir sonuç elde edebileceğinizi söyleyecektir.

YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

Tam koruma sağlayan, yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılarak lazere yaz aylarında da devam edilebilir.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON ETKİLİ BİR YÖNTEM MİDİR?

Primer olarak kadınların problemi olan kıllanma erkeklerde de rahatsız edici boyutlarda olabilir. Uygulamanın esasları aynı şekilde geçerlidir.

LAZER EPİLASYON SONRASINDA GÖRÜLEBİLECEK YAN ETKİLER NELERDİR?

Lazer epilasyon sonrasında en çok korkulan yan etki yanık oluşmasıdır. Lazer epilasyon işlemi, deneyimsiz ve doktor kontrolü olmayan yerlerde uygulandığında sıklıkla karşılaşılmaktadır. Cihazlar ve uygulayıcının deneyimi bu konuda çok önemlidir.

LAZER EPİLASYON UYGULANACAK MERKEZ SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bazı merkezlerde 'bitinceye kadar' adı altında uygulamalar mevcuttur. Bunlar genellikle IPL cihazlarıyla uygulama yapan merkezlerdir. Her ne kadar kişinin ten rengi ve kıl rengi bize seans sayısı hakkında bir fikir verse de sonuçla ilgili olarak kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Bazı bölgelerde özellikle ince, sarı tüyler bulunuyorsa lazer epilasyona cevap vermeyecektir. Bu gibi merkezlerde 'bitinceye kadar' lazer epilasyon vaadi ile yapılacak uygulama cazip hale getirilmeye çalışılmaktadır. Hergün bu şekilde hayal kırıklığına uğramış kişi ile karşılaşmaktayız. Bizim hastalarımızdan isteğimiz bu gibi vaadlere kanmamaları yönündedir. Lazer epilasyon ciddi ve tibbi bir uygulamadır. Gerçekten vahim sonuçlarla karşılaşmamak için mutlaka konusunda yetkili bir hekim gözetiminde uygulanmalıdır. Hasta mutlaka öncelikli olarak hekim tarafından muayene edilmelidir. Sonrasında lazer epilasyon için uygun alanları seçilmeli ve uygulamaya alınmalıdır. Lazer epilasyon uygulanması gerekene alanlara uygulama yapılmamalıdır. Çoğu kez uygun olmayan alanlara yapılan uygulamalar sonucunda, tedavi olmak bir yana kılları yaygınlaşmış vakalarla karşılaşmaktayız.

Lazer epilasyon yaptırılan merkezin Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, hekim bulunan bir klinik veya muayenehane olmasına dikkat edilmelidir.

devamını oku...
Adres: Çankaya cad. No:6/9 Çankaya-Ankara

Mayasante Polikliniği

Çukurambar

MAYASENTE POLİKLİNİĞİ - ÇUKURAMBAR LAZER EPİLASYON

Güzelliğin sırrının bakım olduğunu düşünen Mayasante Polikliniği'nin Ankara'nın Çukurambar semtinde bulunmaktadır. Müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmakla birlikte hizmeti ayağınıza kadar getirip gelişgidişlerinizdeki konforunuzu da sağlamaktadır.

Alanında eğitimi alıp tecrübeleriyle bunu harmanlayan, alanında uzmanlaşmış ekibiyle birlikte size kaliteli bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bu ekibin size göstereceği birebir hizmet anlayışı sayesinde asıl sorununuzun ne olduğu saptayıp uygulamalar ona göre yapılmaktadır.

Yıllardan beridir sektöründe öncülük yapan Mayasante Polikliniği aynı zamanda bulunduğu sektöre ve moda, trende de yön vermeye devam etmektedir. Bunu sağlamasındaki asıl sebep te müşterilerine, hastalarına verdiği değerde yatmaktadır.

Polikliniğimizde sağlığınıza zarar vermeyecek ve steril olan son teknoloji cihazlarla, en kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Gerek cerrahi işlemlerde gerekse cerrahi olmayan işlemlerde güzelliğinizden önce gelen sağlığınızdır. Bunu göz önüne alarak çalışmalarımızı sürdürüyor ve piyasadaki yerimizi bu şekilde koruyoruz.

Alanında uzmanlaşmış kadrosu sayesinde size gereken hizmeti veriyor ve yüzünüz güler bir şekilde kapımızdan çıkmanızı sağlayabiliyoruz.

Öncelikle bir güzellik hizmetinden yararlanmanız için karşınızdaki kişiye güvenmeniz gerekmektedir. Bu yüzden alanında uzmanlaşmış kadromuza güvenebileceğinizi düşünmekle birlikte, göreceğiniz samimiyet ve yakınlık sayesinde de bu enerjiyi sizlere aktarabiliyoruz. Sonuçta samimi olmadığınız bir insana güvenmek o kadar da kolay olmayabiliyor.

Her ne hizmet alırsanız alın bu kalitenin yanında sizlerin ekonomik durumunuzu da hesaba katıp işlemlerimizin fiyatlandırmasını da bu yönde yapıyoruz.

Ankara'nın Çukurambar semtinde bulunan Mayasante Polikliniği'ne geldiğinizde göreceğiniz konfor sayesinde bir yandan da sizi günlük hayatın stresinden ve yorgunluğundan da uzaklaştırmayı planlıyoruz. Çünkü içgüdüsel olarak hepimiz kuaföre gittiğimizde bile bir konfor ve ilgi bekliyoruz. Bunun sebebi de bu tarz yerlere gittiğimizde her şeyi unutup sadece güzelliğimize odaklanmamız. Buna dayanarak sizlere verilebilecek en konforlu şekilde işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken uygulamalardan yararlanmak istiyorsanız polikliniklerimizden birine gelmeniz yeterli.

LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, günümüzün en modern epilasyon yöntemidir. Bu yöntem sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak hızlı ve sağlıklı bir şekilde mümkündür. Sadece bayanlar da değil, erkekler de lazer epilasyon uygulamasından günümüzde yararlanmaktadır.

Lazer epilasyon, kılların rengini aldığı melanin adlı maddeye lazer ışınlarının etki etmesi sonucunda kıl üretimi gerçekleştirilen kıl kökü tahrip edilerek kıl üretilmesi engellenmektedir. Tekrar kıl üretmesini de engellediğinden dolayı lazer epilasyon şuan piyasada bulunan en etkili yöntemdir.

Lazer epilasyon her geçen gün istenmeyen tüylere karşı tercih edilen bir yöntem olmaya devam etmektedir.

Lazer epilasyon yapılmadan önce başarılı bir sonuç alabilmek için cilt rengi ve kıl yapısına en uygun lazer tipinin, dozunun seçilmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer epilasyon uygulaması yaptıracak kişinin isteğine bağlı olarak göz etrafı hariç vücudun her yerine yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlerden Üstünlüğü Nedir?

Lazer epilasyonun üstünlüğünü geniş vücut alanlarına rahat ve acısız bir şekilde uygulanabilmesiyle açıklayabiliriz. Ayrıca diğer yöntemlere göre daha hızlı, daha güvenilir ve kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Ve ayrıca vücutta göz etrafı harici her yere uygulanabilir.

Lazer Epilasyonun Riskleri Nelerdir?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında kısa süreli olarak deride kızarıklık ve kıl köklerinde ödem gözükebilir. Bu yan etki de 1 saat içinde ortadan kaybolmaktadır. Çok hassas ciltlerde en fazla birkaç gün sürmektedir.

Söylentilerin aksine lazer epilasyon işlemi deri kanseri yapmaz ve iç organları zararı yoktur.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Alınan sonuçlar oldukça kalıcıdır. 46 seans sonrasında tüylerde %70 ve %90 arasında bir azalma olur. Tedavi sonrasında ise tüylerdeki azalma ve yok olması kalıcıdır.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından lazer epilasyon işlemi yaptırmak istiyorsanız Çukurambar semtinde bulunan Mayasante Polikliniği'ne gelebilirsiniz.

BOTOKS

Botoks Nedir?

Yemek zehirlenmesine de yol açan botulinum toksini belirli bir bakteri tarafından üretiliyor. Botox ise aslında tıbbi botulinum toksininin marka adıdır. Bu toksinin saflaştırılmış ve düşük konsantreli formudur.

Yaygın adı olan botoks, bir kasın içine küçük miktarlarda enjekte edilip kasılmasını sağlayan kimyasal sinyallerin önüne geçmektedir. Kaslar gerildiğinde cilt düzleşir ve daha düzgün, kırışıksız gözükmektedir.

Hangi Durumlarda Botoks Yapılır?

Botoks günümüzde en çok estetik kaygılardan dolayı tercih edilen bir yöntemdir. Botoks enjeksiyonları, kırışıklığın sebebi olan yüz kaslarını geçici bir süreyle gevşetiyor ve böylelikle çizgilerin daha az belirgin olmasını sağlıyor.

Özellikle kaşların arasındaki mimik çizgilerinde en etkili yöntem olarak botoks gösteriliyor. Bunun yanında kazayağı ve alın çizgileri için de botoks bir çözüm olarak kabul ediliyor.

Hangi Durumlarda Botoks Yaptırabilirim?

Kaşlarınızın arasındaki bölgede derin mimik çizgileriniz varsa

Gözlerinizin kenarlarında erken yaşlanmanın belirtisi olan ince çizgiler varsa

Alnınızda derin çizgiler varsa

Boynunuzdaki deri gevşeyip çizgi çizgi bir görüntü oluşturmuşssa botoks uygulamasını tercih edebilirsiniz. 1865 yaş arasındaki bütün yetişkinler botoks tedavisinden yararlanabilmektedir.

Hangi Durumlar İçin Botoks Yaptırılmaz?

Yüzünüzdeki her kırışıklığın botoks tedavisi ile kaybolacağını düşünmemeniz gerekir. Botoks, güneşin zararlı ışınları sebebiyle oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılamıyor.

Botoks Kırışıklık Tedavisi Dışında Ne İçin Kullanılır?

Baş ağrısı, bel ağrısı, göz kası problemleri, kas tutulmaları ve aşırı terleme gibi durumlarda başvurulabilecek bir yöntemdir.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından botoks tedavisi görmek istiyorsanız Ankara'nın Çukurambar semtinde bulunan Mayasante Polikliniği'ne gelebilirsiniz.

* Botox
* Dolgu
* Kimyasal Peeling
* Lazer Uygulamaları
o Epilasyon
o Yüzeysel Damar
o Güneş ve Yaşlılık
o Kırışıklıklar
* Zayıflama Uygulamaları
o Mezoterapi
o Karboksiterapi
o Pressoterapi
o ELOS Teknolojisi
o USG. (NARL)
* Diyet ve Beslenme

devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mah. 1426. Cad. No:22/C Çukurambar / Ankara

Dr Esin Barak Muayenehanesi

Çukurambar

Dr Esin Barak Muayenehanesi

Muayenehanemde tüm deri hastalıklarının tanı ve tedavisinin yanı sıra medikal estetik tedaviler de yapmaktayım.

Kliniğimde lazer epilasyon için Mediostar next hibrid Diod lazer kullanmaktayım. Bu lazer cihazının özelliği inceler dahil tüm kıl tipleri (beyaz hariç) ve esmer dahil tüm deri renklerinde etkili olabilmesidir. Diod Lazer tüm yıl uygulanabilmektedir. Erkek sırtı, ensesi gibi sert kılların olduğu zor bölgelerde dahi diod lazer ile, tek seansla belirgin seyrelme sağlanmaktadır. Lazer epilasyon yıllardır tüm dünyada güvenle kullanılan bir teknolojidir. Lenf bezlerine, memeye, yumurtalıklara zarar vermez.

Ayrıca botoks, dolgu, PRP, mezoterapi, dermaroller, peeling, fokuslu ultrason gibi antiaging yöntemler ve saç dökülmesi için prp, mezoterapi tedavileri de uygulamaktayım. Göz altı torba ve morluklarında da uygulama yapmaktayım.

Cilt bakımı cihazımız ile akneli, yağlı ciltlere, kuru ciltlere uygun bakımlarla 1 saatlik bakım yapılmaktadır.

Kliniğimde diyetisyen de çalışmakta olup haftanın 5 günü danışanlarını kabul etmektedir.

Çukurambar'da ana cadde üzerinde Sarıkonak Apt.da bulabilirsiniz.

Cumartesi dahil randevu alabilirsiniz. 05052072620
devamını oku...
Adres: Muhsin Yazıcıoğlu cad. Sarı Konak apt. No: 8/14 (Pelit Pastanesi karşısı) Çukurambar-Ankara

Essi Güzellik Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Rabindranath Tagore Caddesi No:52 Çankaya-Ankara

Solita Beauty Estetics Güzellik Salonu

Çukurambar

Solita Beauty Estetics Salonu - Çukurambar Güzellik Salonu - Next Level Ofis

Solita Beauty Estetics; 2014 yılında son teknolojik gelişmelerin ışığında geliştirilen ve tüm dünyada aynı anda piyasaya sunulan cihaz ve ürünlerle sizi rahatlatan, şımartan, mutluluk veren son derece huzurlu ortamı ve deneyimli uzman personeliyle Ankara Çukurambar Next Level'da hizmetinize sunuldu.

Artık kadın olarak erkek olarak hepimiz güzelliğin, gençliğin yolunun bakımlı olmaktan geçtiğini biliyoruz. Solita Beauty Estetics Salonu Next Level; aldığınız yaşların sadece tatlı hatıralar olması , aynalarla sonsuz dostluklar kurmanız için en büyük destekçiniz.

Bizim için en önemli konu danışanlarımızın sağlığıdır. Solita Beauty Estetics Salonu Çukurambar Next Level'da tüm işlemler deneyimli estetisyenler tarafından uygulanmaktadır. Hijyen kurallarına son derece önem verilmektedir. Kullanılan cihaz ve ürünler uzman danışman hekimlerimiz tarafından titizlikle yaş, cilt tipi, sağlık verileri değerlendirilerek kişiye özel uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Çok kısa sürede danışanlarına sunduğu hizmet çeşitliliği sayesinde hızla sektörün yön belirleyen bir markası olan Solita Beauty Estetics Salonu Çukurambar Next Level'da ameliyatsız yüz germe, oksijen terapili cilt yenileme bakımı, organik lifting, mezoterapi, maskeler,epilasyon, peeling, her cilt tipine göre ton dengeleme, fraksiyonel radyo frekans, roller uygulamaları, kol, bacak, karın sarkmaları, mimik çizgileri giderici işlemler başta olmak üzere güzellik ve estetikle ilgili birçok işlemler gerçekleştiriliyor.

Solita Beauty Estetics Salonu Çukurambar Next Level sağlığınızı kaybetmeden kısa sürede alınan sonuçlar, uzun vadede sizlere her zaman mutluluk verir.

Mutluluk ve güzelliğinizin her zaman sizinle olması dileğiyle.
devamını oku...
Adres: Next Level Ofis Kat:12 No:59 Çukurambar-Ankara

Beauty Design Wellness & SPA

Çankaya

Beauty Design Wellness & SPA - ÇANKAYA GÜZELLİK SALONU

devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. 30/A Çankaya-Ankara


Gerek lazerle cilt soyma yöntemi gerekse dövme ve damar sildirme yöntemi olsun lazer tedavi uygulamasının en önemli yöntemlerinden biridir. Bu yüzden ilgili kişiler bu tip tedavi yöntemlerini tercih edecekse muhakkak bu alanda eğitim almış sağlık uzman belgesi olan sağlık merkezlerine gitmesi gerekmektedir.

Dikmen – Ankara kişiye özel lazer epilasyon sağlık merkezleri kişiye sağlık ve epilasyon tedavisine dair aradığı ne varsa en yüksek kalitede ve uygun fiyatlarda sunmaktadır. Bu şekilde tedavi gören kişiler yaşama daha ferah bir şekilde başlarlar.