DOĞAL CİLT BAKIM YÖNTEMLERİ

blog yazısı ekle !

DOĞAL CİLT BAKIM YÖNTEMLERİ

Cilt bakımı belirli bir özen ve zaman gerektiren oldukça önemli bir konudur. Piyasada bulunan birçok kozmetik firması üretimlerinin çoğunu cilt bakım ürünleri üzerine yapmaktadır. Genellikle bayanların makyajdan çok bakıma önem verdikleri bilinir.

Cilt insanların yaşamları boyunca sima olarak kendilerini görünüş olarak ifade etmelerinde en büyük rol oynağından bakımına önem verilmelidir. Günlük bakım oldukça önemlidir. Gün içerisinde zor, kir, stres ve makyaj malzemelerinin etkisi ile biriken tabaka temizlenmeden gün tamamlanırsa cilt erken yaşta yaşlanmaya başlar, gözenekler genişler ve tıkanır siyah nokta oluşumuna etki verir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Cilt türlere ayrıldığında temel olarak 4 çeşit ortaya çıkar. Her cilt tipi kendi özelliklerine göre temizleyiciler ve yöntemler ile temizlenerek, bakım yapılır. Her koşuldan çabuk etkilenen, ufak bir darbe ile kızaran, mevsimlerin tüm etkisini yüzde hissedebilen cilt türü kuru ve hassas cilttir. Bu cilt türü maske gibi ürünler uygulandığında hemen gerilerek kızarır ve yanmaya başlar. Dermatolog ve cilt bakım uzmanları tarafından yapılan çalışmalara göre her hava koşulu ve durumdan çabuk etkilendiği için en çabuk yaşlanma belirtisi gösteren ten çeşididir.

Etki olarak en şanslı cilt türü normal ciltlerdir. Bakımı rutin yapıldığında lekesiz, sivilcesi olmayan pürüzsüz ve görünüm olarak sağlıklı bir cilt ortaya çıkar. Aksi halde cilt başka türlere doğru ilerler. Karma ciltlerde ise durum bölgesel yağlanma ile belirlenir. T bölgesi ve burunda yağlanma olan cilt türü karma olandır. Bu cilt türünde bakım son derce önemli ve zordur. Belirli bölgeler kuru iken bazı bölümlerin yağlı olması sebebi ile temizleyiciler ve diğer cilt ürünleri kontrollü bir şekilde kullanılmalıdır.

Yağlı ciltler sivilce, siyah nokta bakımından son derece kolay etkilenen genel olarak cilt üzeri yağlı olan türdür. Günlük cilt bakımının yanı sıra periyodik olarak haftalık ve aylık genel bakımlar uygulanır. Haftada birkaç kez peeling uygulanır. Ürünün içeriğine göre taneciklerinin büyülüğüne göre bu tekrarlanma süreleri daha sık ya da az yapılabilir.

Gül suyu genel bakım amacı ile tonik görevi gören, hoş kokulu bir bakım ürünüdür. Doğal özü olan markalar tercih edilerek doğal yollardan cilt bakımı yapılır. Ankara güzellik salonu görevlileri ve Ankara da bulunan dermatologlar ten ürünlerinde organik ürünlerin tercih edilmesinin cilde genç bir görünüm vereceğini açıklamaktadır.

Ankara güzellik uzmanı görevlileri yaptıkları çalışmalarda genellikle her cilt tipinin ihtiyacı olan ürünlerin satın alınarak, doğru şekilde temizliğinin yapılmasını verdiği bilgiler ve yayınlanan yazılar ile belirtmektedir.