DOĞAL MAKYAJ İÇİN ÖNERİLER

blog yazısı ekle !

DOĞAL MAKYAJ İÇİN ÖNERİLER

Makyajla birlikte suratın yapay görünmesini kim ister ki? Bu yüzden son zamanlarda kadınlar doğal makyaja yönelir hale geldi. Ürünlerin bitkisel olmasına da dikkat etmek, yüzünüzün genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bunun dışında makyajınızla çok uğraşmadığınız için zamandan tasarruf ediyor ve kendinize daha çok vakit ayırabiliyorsunuz. Ankara birçok güzellik merkezinin ve uzmanının bulunduğu bir kenttir. Dolayısıyla Ankara güzellik salonu, doğal makyaj konusunda kadınlara bir takım öneriler sunabilir. Şimdi bunları detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları


Ankara güzellik uzmanı, doğal makyajın öncelikli sırrının temiz ve nemli bir cilt olduğundan bahsediyor. Yüzünüzü temizlemek için sabun kullanmak yerine jel ya da köpük ürünlerden birini kullanabilirsiniz. Çünkü sabun cilt dengenizi bozarak yüzünüze zarar verir. Jelle yüz temizlendikten sonra tonikler kullanabilirsiniz. Tonikler gözenekleri sıkıştırdığından faydalı ürünlerdir. Daha sonra cildinize uygun nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Bunların dışında fondöten kullanmayın BB/CC ürünlerden birini kullanın. Çünkü fondöten gözenekleri kapar ve cildinize yapay bir görüntü verir. Bazı kişiler BB kremin yüzlerini çok iyi kapatamadığını düşünür. Böyle düşünenler varsa çok kaliteli ve cilt tipinize uygun fondötenlerden birini seçebilirsiniz.

Alacağınız fondöteni ten renginize uygun bir biçimde seçmeniz de çok önemlidir. Kapatıcılarınızı krem olarak tercih etmeniz yüzünüze daha doğal bir görünüm katar. Bunların dışında pudra tercih eden bayanlar pudrayı hemen bırakmalı! Çünkü pudra cildin daha yaşlı görünmesine neden olur. Fakat cildim yağlı illa ki pudra kullanmalıyım diyorsanız da transparan bir pudra kullanabilirsiniz.

Göz makyajı için önerilere geldiğimizde ise şunu söyleyebiliriz ki kaliteli bir rimel ve eyeliner kullanmanız yüzün daha doğal görünmesi için yeterlidir. Farlarla ya da çeşitli kalemlerle ekstra işlemler yaparak yüzünüzün daha yapay görünmesine sebep olabilirsiniz. Bu aşamada kaşlarınızın da doğal görünmesi önemlidir. Doğal renginden çok farklı ya da kalkık kaşlar yüzünüze yapaylık katar.

Kaşlarınıza makyaj malzemeleriyle gerekli doğallığı katamıyorsanız kalıcı kaş makyajı yaptırarak 3-4 yıl rahatça kullanabilirsiniz. Allık ve rujlara gelince onlar da çok doğal tonlarda kullanılmalıdır. Pembe ya da şeftali tonlarındaki allıklar tercih edilebilir. Büyük fırçalar sayesinde allıkları dağıtarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Krem allıklar yüzünüze daha doğal bir görüntü vermekle beraber yağlı cilt tipine sahip bayanlar zor kullanır. Çünkü o kremsi yapısı yüzü daha yağlı bir şekilde gösterebilir. Rujunuzu seçerken ise cilt tonunuzdan birkaç ton koyu olan bir ruju tercih ederek doğallığı sağlayabilirsiniz.