DOĞAL MAKYAJ NASIL YAPILMALIDIR?

blog yazısı ekle !

DOĞAL MAKYAJ NASIL YAPILMALIDIR?

Erkekler, çok makyaj yapan kadınlardan hoşlanmazlar. Bayanlar için önemli olan tek şey kendilerine uygun onları daha canlı ve bakımlı gösterecek olan günlük makyajlarını bulmalarıdır. Böylece hem o güzel yüzlerine daha az zarar vermiş olurlar hem makyaj için daha az vakit harcarlar hem de güzellik konusunda daha ileri yerlerde bulunurlar. Doğal olmanın en önemli yolu, kişinin cildini temiz tutabilmesidir.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Makyaj yapılmasa bile geceleri yatılmadan önce kişinin yüzünü cilt tipine uygun bir jel ile temizlemesi gerekir. Jel yerine bir sabun kullanmak doğru değildir. Çünkü sabun kişinin yüzünün Ph derecesini düşürür. Sonrasında ise tonik kullanılması gereklidir. Tonik, gözeneklerin genişlemesi engeller.

Ankara güzellik uzmanları, makyaj yapımına öncelikle nemlendirici sürülerek başlanması gerektiğini söylüyorlar. Cilt nemlendiriciyi emerken bir süre beklenmesi gereklidir. Eğer istenilir ise bu süre zarfında kaşlar doldurulabilir. Kaşlar, saf ve temiz yüzlerin can alıcı noktasıdır. Hiç makyaj yapılmasa bile, kaşlar dolgun olduğunda daha canlı görünür. Ankara güzellik uzmanı, fondöten yerine BB krem kullanılmasını tavsiye ediyor. Bunun yerine piyasadaki su bazlı ya da hafif yapılı fondötenler de iş görebilir. Ayrıca ten ürünlerini mağazanın spot ışıklarında değil de güneş ışığı altında seçmek daha doğrudur.

Yağlı bir cilde sahip olanlar, ciltlerinin daha çok yağlanmaması için transparan pudra sürebilirler. Göz makyajında, rimel kullanmak yeterli olacaktır. Kirpikleri uzatan ve daha yoğun gösteren rimeller kullanılması daha doğru olur. Eyeliner ince çekilerek kirpik dipleri daha yoğun gösterilebilir. Bir Ankara güzellik salonu, allık olarak çok hafif bir renk sürmenin daha uygun olduğunu söylüyor. Dudaklarda ise, doğal ve canlı görünebilmesi için uçuk pembe ya da uçuk şeftali tonlarının kullanılması gereklidir.

Simli rujlar yerine daha çok ışıltılı renkler kullanılması daha uygun olur. Kullanılan tüm malzemeler mümkünse mineral içerikli olanlardan olmalıdır. Kişinin cildine ne kadar az zarar verilirse o kadar sağlıklı ve doğal görünür. Güzellik için makyaja ya da başka bir şeye servet ödenmesine gerek yok. Kişinin, cildinin tonlarına uygun ürünleri ve renkleri bulması gerekir. Bunun dışında hem doğal ve zarif görünür hem de bu tasarruf başka şeyler alınılabilir.