DOĞAL PEELING TARİFLERİ – PEELING

blog yazısı ekle !

DOĞAL PEELING TARİFLERİ – PEELING

Evimizde pratik ve doğal olarak hazırlayıp uygulayabileceğimiz birçok peeling tarifi mevcuttur. Peeling uygulaması sayesinde cildimizde birikmiş tozu, kiri ve ölü deriyi temizleyebiliriz. Daha parlak ve sağlıklı bir cilt için peeling tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz! Bu yazımızda sizinle birkaç pratik peeling tarifini paylaşalım istedik.

Ankara'daki tüm Peeling Salonları için tıklayınız
Ankara Peeling


Doğal Peeling Maske Tarifi

Malzemeler

2 Çay Kaşığı Türk Kahvesi

2 Çay Kaşığı Şeker

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

2 Çay Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze, ellerinize ve hatta tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kuru ciltler için birebir olan bu peeling sonrasında hafif bir kızarıklık olabilir. Ancak bu durum da aslında iyi bir şey, zira bu durum hücrelerin çalıştığını ve ölü derinin atıldığını gösterir. Haftada bir bu uygulamayı yaparsanız cildinizdeki parlaklığı siz de fark edersiniz.

Dudak Kalınlaştıran Peeling

1 Çay Kaşığı Şeker

1 Çay Kaşığı Yumurta Beyazı

1 Çay Kaşığı Zeytinyağı

1 Çay Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri karıştırın. Her gün makyaj öncesinde 2-3 dakika kadar diş fırçası yardımı ile dudaklarınıza uygulayın. Diş fırçası sayesinde kan dolaşımı hızlanacak ve peeling içerisindeki maddeler sayesinde dudaklarınızın kalınlaştığını siz de fark edeceksiniz.

Canlandırıcı Peeling

Malzemeler

Yarım Çay Bardağı Ceviz İçi

1 Çay Kaşığı Süt

1 Çay Kaşığı Limon Suyu

3 Çay Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra parmaklarımız yardımı ile cildinize yayın ve 10-15 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile yıkayın. Akşam saatlerinde yaparsanız daha çok işe yarayacak olan bu tarifi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Vücut Peelingi

Malzemeler

Yarım Limon

Yarım Kase Kadar Toz Şeker

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Duştayken uygulanan bu tarifi uygularken biraz bastırarak masaj yapar gibi uygulamanız gerekir. Malzemeleri iyice karıştırın. Maskenin çok ıslak olmaması gerekiyor. Yüz için de uygulanabilir ancak vücut için daha iyi olacağını düşündüğümüz bu tarif ile ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz.