DOĞAL VE CANLANDIRICI MASKELER

blog yazısı ekle !

DOĞAL VE CANLANDIRICI MASKELER

Cilt sağlığımız için ara ara doğal maskeler uygulamamız gerekir. Kozmetik ürünlerle tıkanan gözenekler ve gün boyu cildimizin maruz kaldığı toz gibi doğal etmenler yüzünden cildimiz gün geçtikçe daha kötü bir hal alır.

Eğer cildiniz bu kadar işin içinden çıkılmaz bir hal aldıysa ve siz yoğun tempoda çalışan biriyseniz gün geçtikçe aynaya baktığınızda cildinizin solduğunu göreceksiniz. Eğer bu görüntüden kurtulmak istiyorsanız haftalık cilt bakımlarınızda canlandırıcı doğal maskeler deneyebilirsiniz. Bu bakımları haftalık olarak tekrarladığınızda cildinizin maruz kaldığı kötü etkilerden kurtulmaya başladığını ve böylelikle canlandığını göreceksiniz. İşte şimdi size yardımcı olacak canlandırıcı maskelerden biraz bahsedelim.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


1- Canlandırıcı avokado maskesi

Malzemeler:

- 1 tatlı kaşığı bal

- 1/2 avokado

- 1 tatlı kaşığı polen

- Taze ve çiğ süt

Hazırlanışı:

Malzemeler homojen bir kıvam alana kadar karıştırmak daha iyi bir verim alabilmek için önemli olduğundan bu kıvam elde edilinceye kadar karıştırmak gerekir. Yüzünüzü iyice temizledikten sonra boynunuza ve yüzünüze maskenizi masaj yaparak uygulayın. Yarım saat beklettiğiniz maskenizi sürenin sonunda soğuk su ile durulayın. Bu tip bir maske uyguladıktan sonra yüzünüze bitkisel bir nemlendirici uygulamanızı öneririz.

2-Badem özlü canlandırıcı maske

Malzemeler:

- 3 tatlı kaşığı toz badem

- 1 tatlı kaşığı badem yağı

- 1 tatlı kaşığı krema

- 1 yumurta sarısı

Hazırlanışı:

Yoğun bir kıvam alana kadar bütün malzemeleri karıştırın. Göz çevresi hariç hazırladığınız maskeyi bütün yüzünüze uygulayın. İçindeki badem yağı ve yumurta sayesinde cildinizin yumuşadığını ve canlandığını aynaya bakar bakmaz anlayacaksınız. Maskeyi ortalama 15-20 dakika yüzünüzde tuttuktan sonra soğuk suyla durulayın. Bu besleyici ve canlandırıcı maske ayda 1 kez uygulamak için uygundur.

3-Soyalı canlandırıcı maske


Malzemeler:

- 1 çay kaşığı bal

- 1 çay kaşığı gliserin

- 1 çay bardağı soya unu

Hazırlanışı:

Ilık suyla iyice temizlediğiniz yüzünüze homojen hale getirdiğiniz karışımı uygulayın. 20 dakika beklettiğiniz maskeyi daha sonra tekrar ılık suyla temizleyerek çıkartın. Bu maskeyi ayda 2 defa uygulamanız cildinizin daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Eğer siz de Ankara'da yaşıyorsanız ve detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Konusunda uzmanlaşmış Ankara güzellik salonu size her konuda yardımcı olacaktır. Ankara güzellik uzmanımıza randevuyla ulaşabilirsiniz