DOĞRU MAKYAJ KIZIL SAÇLILARI ELMASTAN PIRLANTAYA DÖNÜŞTÜRÜR!

blog yazısı ekle !

DOĞRU MAKYAJ KIZIL SAÇLILARI ELMASTAN PIRLANTAYA DÖNÜŞTÜRÜR!

Kızıl saçlıların sayısı azdır ve sayısı az olan her şey gibi dikkat çekici ve değerlidir kızıl saçlı kadınlar. Kızıl saçlı kadınlar doğuştan bu niteliklere sahiptir, ancak doğru makyaj yaparak doğada bulunmuş nadide bir elmas parçasının işlendikten sonra pırlantaya dönüşmesi gibi muhteşem görünebilirler.

Cildinizi güneşten koruyun

Öncelikle kızıl saçlıların genellikle beyaz tenli olduğunu göz önünde bulundurarak bir uyarıda bulunalım; cildinizi mutlaka güneşten koruyun. Beyaz ten hem güneş ışınlarına karşı diğer ciltlere göre daha hassastır hem de güneş ışınlarına fazla maruz kalmak cildin erken yaşlanmasına neden olur. Bu nedenle güneşli günlerde dışarı çıkarken mutlaka koruyucu kullanın.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Çiller ile savaşmayın!

Kızıl saçlıların çoğunda çil vardır ve nedense yine çoğu kızıl saçlı çilleri ile bitip tükenmez bir savaş halindedir. Oysaki bilmezler ki kendilerine bakıp "keşke benim de çillerim olsaydı" diye iç geçiren ne kadar çok kadın vardır. Bu nedenle kızıl saçlıların şayet çilleri varsa çilleri ile savaşmayı bırakıp çilli ve farklı olmanın tadını çıkarması gerekir. Hele de çilleri kapatmak için çok ağır kapatıcı ve fondötenler kullanmak kızıl saçlıların yaptığı en büyük hatalardan biridir. Bunun yerine hafif fondötenler kullanmaları çok daha güzel görünmelerini sağlar.

Allıkta kızıl kahve tonlar

Kızıl saçlılar için en uygun allıklar kızıl kahve ve kiremit tonları. Bu tonlar saçları ile ahenk içinde ve doğal bir görünüm yakalamalarını sağlar. Ayrıca allık sürerken çok aşırıya kaçmamak gerektiğini de anımsatalım.

Dudaklarda doğallık ön planda

Kızıl saçlılar makyaj yaparken dudaklarını da es geçmemeli tabi ki. Kızıl saçlılar için en uygun olan doğal görünüme olanak tanıyan şeftali tonlarındaki rujlar. Kıyafetinize uygun olacak şekilde şeftali tonlarından birini seçin ve dudaklarınızı doğallık ile taçlandırın.

Uzmanlar en iyisini bilir!

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi kızıl saçlı kadınlar nadide birer elmastır ve onları işleyip pırlantaya çevirebilecek olansa tabi ki güzellik uzmanlarıdır. Ankara'da bulunan bir güzellik salonuna giderek kızıl saçlarınız ve teniniz ile en uygun olacak makyajı bir güzellik uzmanına yaptırın ve bir anda nasıl pırlantaya dönüştüğünüzü kendi gözlerinizle görün.