DOĞRU SAÇ RENGİNİ NASIL SEÇERİZ?

blog yazısı ekle !

DOĞRU SAÇ RENGİNİ NASIL SEÇERİZ?

Yüz tipinize uygun saç modelini belirlemeniz çok önemlidir. Bu şekilde yüzünüz de güzel görünür. Genel olarak kadınlar saçlarınıza çok önem verir ve bakımı için çok para harcarlar. Saçlarını sevmeyen kadın, kendinden utanma aşamasına bile gider. Makyajla bile mutlu olmamaya başlar. Bu yüzden saç şeklinizin ve renginin doğru belirlenmesi çok önemlidir. Teniniz ve kaş renginize uygun bir saç rengini belirlemeniz, estetik bir görüntü için önemlidir. Bazı kadınlar saç rengini değiştirmeyi çok sever bu işlemleri sıklıkla uygular. Bu işlemler için Ankara, sunduğu güzellik salonlarıyla size destek olur.

Ankara'daki tüm Saç Kesimi yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Kesimi

Ankara güzellik salonu
, saç renginiz hakkında birkaç tavsiyede bulunarak sizlere yardımcı olmaya çalışır. Öncelikle saç renginizin doğal görünmesi çok önemlidir. Saçlarınızda şok değişiklikler yapmamalısınız. Maksimum 2-3 ton değişik bir renk kullanabilirsiniz. Saç dipleri, uçlara göre daha koyu olmalıdır. Fakat saçınızda fazla beyaz yoksa diplere boya yapmamak, saçları daha da sağlıklı yapar.

Ombre yaptırarak saç diplerinize boya yapmadan da rengini değiştirebilirsiniz. Ankara güzellik uzmanı size başka tavsiyelerde de bulunuyor. Şöyle ki doğal yöntemlerle saç renginizi değiştirmek de uzun vadede saçlarınızın sağlıklı kalmasını sağlar. Bunun dışında saç renginizi bir takım faktörlere göre belirleyebilirsiniz. Bunlardan biri göz rengidir. Gözünüzün irisinde bulunan renge bakarak, saç renginizi belirleyebilirsiniz.

Gözleriniz renkliyse saçlarınız da mavi ya da yeşile uygun bir şekilde soğuk renklerde olmalıdır. Ya da gözler ela, kahverengiyse saçlarınız da sıcak tonlarda olmalıdır. Saç renginizi belirlemedeki diğer etken de ten renginizdir. Kaş renginiz, saçlarınızı belirlemenizde etken olacaktır. Çünkü saçlarınızın ve kaşlarınızın arasındaki renk tonu ne kadar çok olursa o kadar kötü görünür. Kaşlarınız siyahsa saçlarınız sarı olmamalıdır örneğin. Çoğu kuaför saç boyaması da yapar. Fakat tonu değiştirdikçe size yakışmayacaktır.

Saçlarınız kırmızı ve tonlarındaysa, dudaklarınızın rengi de ortaya çıkar. Bu sayede dudaklar daha hoş görünür. Teniniz buğday ise saç tonunuz kestane ve tonları olabilir. Saçınızı kızıl tercih ediyorsanız, buna uygun şampuanlar kullanarak daha da parlak hale getirebilirsiniz. Ya da saç uçlarına kızıl balyajlar yapılarak saçlarınıza renk ve ışıltı katabilirsiniz.