DÖVME SİLDİRME

blog yazısı ekle !

DÖVME SİLDİRME

Dövme çok eski zamanlardan beri kullanılan bir vücut aksesuarıdır. Şimdilerde aksesuar olarak kullanılan dövme eski zamanlarda ayırt edici bir unsur olarak kullanılıyordu. Kabilelerde ve toplumlarda insanları birbirlerinden ayırmak için bu yönteme başvurulurdu.

Eskiden sivri tahta, kemik ve iğnelerle yapılan dövme şimdilerde sadece dövme makineleriyle yapılmaktadır. Bu makineler dakikada 100 ile 1000 defa deriye batarak derinin altına boya enjekte edilerek yapılır. Dövmenin temeli derinin altındaki epidermis tabakasına boya enjekte edilmesidir.

Ankara'daki tüm Dövme Silme İşlemi Yapılan Poliklinikler
Ankara Dövme Silme


Artık hemen herkeste dövmelere rastlamamız mümkün. Bunun bir sebebi de sosyal medyanın gücü aslında. Hemen hemen herkes artık bütün özel hayatını sosyal medyadan yayınlıyor. Bu da insanların birbirlerini görüp etkilenmesine yol açıyor. Tabi ki dövmesinden hayat boyu memnun olanlarla birlikte bir o kadar da dövme yaptırdıktan sonra pişman olan kişiler de var. Bizim bugünlük yazımızda tam da bununla alakalı.

Dövmenin sildirilmesini anlatmadan önce biraz da sildirmeyi etkileyen faktörlerden bahsedelim size. Örneğin bir dövmeyi sildirmek istiyorsanız dövmeyi yaptırdığınız boyanın kalitesinden, boyanın derinin ne kadar derinine işlediğine kadar çok büyük önem taşır. Dövmenin sildirilme aşaması da yapılması kadar önem taşır ve sorun çıkmaması için doğru yöntemin seçilmesi esastır.

Son zamanlarda dövme sildirmeye artan talepler doğrultusunda ucuzluğu bahane eden pek çok işletme insan sağlığını hiçe sayan uygulamalarda bulunmakta. Bu nedenden dolayı kolayca bitebilecek bu işlem cerrahi operasyonlarla sonuçlanmakta.

Gelelim dövmenin nasıl silineceğine. Bunun için 4 adet yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Lazerle dövmenin silinmesi,
  • Kimyasal peelingle dövmenin silinmesi,
  • Dermabrazyon yöntemiyle sildirme,
  • Dövme silme kremleriyle sildirme.
Biz bugün size lazerle dövmenin silinmesini anlatacağız. Günümüzde en çok kullanılan yöntemdir. 6 ila 10 seans arasında dövmenin genişliği, büyüklüğü ve rengine göre silme işlemi gerçekleştirilir. Dövme sildirme seansları ayda en fazla 1 kez uygulanabilir.

Dövme silikleşmeye başladıkça silinmesi de zorlaşır. Bu işlemin bir de maddi boyutu var tabi ki. Bunun içinde size ortalama bir şey söyleyecek olursak seans başına 200 ile 300 lira arasında kliniklere göre fiyatlar değişmekte.

Eğer siz de Ankara'da yaşıyorsanız ve detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Konusunda uzmanlaşmış Ankara güzellik salonu size her konuda yardımcı olacaktır. Ankara güzellik uzmanımıza randevuyla ulaşabilirsiniz.