DUDAK ÜSTÜ LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

DUDAK ÜSTÜ LAZER EPİLASYON

Vücudumuzda ki tüyler kimi insanlar da az ve ince şekilde bulunur kimi insanlarda ise oldukça fazla ve kalın şekilde bulunur. İnsanların tüy yapılarının çeşitliği genetik olduğu söylenmektedir. Bu sebepten ötürü herkes de genellik ile tüy yapıları farklıdır. Vücudumuzda ki tüyler genellik ile her bölgemizde bulunmaktadır. Bacaklarımızda, kollarımızda, koltuk altımızda, genital bölgemizde ve yüzümüzde. Biz kadınlar olarak bu tüyleri almak için oldukça uğraşırız.Özellik ile yüzümüzdeki dudak üstü bölgesinde ki tüylerin bizi çok rahatsız ettiğini söyleyebiliriz. Bazı kadınlar hafta da bir bazı kadınlar 2 haftada bir bazılar ise 3 haftada bir kuaföre gitmeden içleri rahat etmez. Bazı özel zamanlarda ise dudak üstü bölgelerimizdeki tüyle cımbız, sir ağda ve ip ile almaya çalışırız. Tabi ki yine de istediğimiz gibi alamadığımızı görüp sinirleniriz. Sonuçta yüz bölgemiz önemlidir. Yüzümde ki tüyler yüzünden bazen insan içine çıkmaktan utanabiliyoruz. Fakat bu gibi kaygıların oldukça gereksiz olduğunu öğrendim. Her hafta kuaföre gitmenin verdiği sıkıntı ile internetten dudak üstü lazer epilasyon yapımını araştırdım.

Gitmeye karar verdikten sonra güvenebileceğim bir poliklinik araştırıp lazer epilasyon yapacak olan doktor hakkında biraz bilgi sahibi oldum. Sonuçta yüzümü teslim edeceğim o doktora. Sizlerde lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz zaman gideceğiniz poliklinikliği araştırmanız gerekmektedir. Daha sonra dudak üstü lazer epilasyon uygulaması başladığında ilk olarak doktorunuz sizin ten renginiz ile tüy uyumunuzu inceleyecektir.

Tüy yapınıza uygun lazer epilasyon cihazı seçilecektir. Eğer dudak üstü bölgesinde ki tüyleriniz lazer epilasyon cihazından gelen ışınlar tarafından görülmüyorsa doktorunuz dudak üstü bölgenizi jilet aracılığı ile tıraşlayacak ve oradaki tüylerin sertleşip kalınlaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra lazer epilasyonundan gelen ışınlardan korunmanız için sizin ve uygulamayı yapan kişinin koruyucu gözlük kullanması gerekmektedir. Daha sonrasında üst dudak bölgesi lazer epilasyon uygulaması başlayacaktır.

Tüy yapınıza göre değişen seanslarınız, seans süreleriniz ve seans aralıklarınız olacaktır. Ortalama 7-8 seansta istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Seanslarınıza 1 ay ara ile gidilmesi uygun görülmektedir. Çünkü cildiniz zarar görmemeli ve tüy kökleri zarar görmemelidir. Seans süreniz ise 3-9 dakika arasında değiştiğini de söylemeliyim. Dudak bölgesi lazer epilasyon uygulamasını düşünmelisiniz. Hayatınızın kalitesini bir nebzede olsa arttırmak istiyorsanız tabi.