EN PRATİK CİLT BAKIM MASKELERİ

blog yazısı ekle !

EN PRATİK CİLT BAKIM MASKELERİ

Bakımlı bir cilt için düzenli maske uygulamaları şarttır. Hiç bir makyaj bir kadının ışıldayan ve duru cildini yerini alamaz. Cilt bakımı yaptığını iddia eden pek çok işletme aslında oldukça sağlıksız ve ucuz cilt bakım ürünlerini kullanmaktadır. Kaliteli ürünlerde bile birçok kimyasal madde bulunduğundan kullanılmasını Ankara güzellik merkezi olarak önermiyoruz. Mutfak da pekâlâ bir kimya laboratuvarı gibi işlev görebilir. Oldukça basit malzemelerle uygulayacağınız maskelerden aldığınız olumlu sonuçlara inanamayacaksınız. Ankara güzellik uzmanı aşağıdaki çok pratik maskeleri haftada bir gün yapmanızı tavsiye eder.

Ankara'daki tüm Yüz Maskesi yapılan Güzellik Salonları
Ankara Yüz Maskesi


Yağlı ciltler için pratik maskeler: Özellikle genç yaşlarda sivilce ve siyah nokta oluşumları yağlı cilt sorunlarının başındadır. Limon suyu sade halde bile çok iyi bir temizleyici toniktir. Önceden sıkacağınız limonların suyunu buzdolabında uzun süre saklayabilir gerektikçe kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki maskeleri de uygulayabilirsiniz. Bunun için önce karışımları hazırlayın, yüzünüze sürdükten sonra (göz çevresi hariç) kurumasını bekleyin, ılık suyla ve gerekirse sabun yardımı ile temizleyin. Uygulama yaptığınız günler güneşlenmeyin.

Yoğurt maskesi

Bir kaba 2 yemek kaşığı yoğurt, yarım limon suyu, 2 yemek kaşığı mısır unu koyup karıştırın.

Kivi maskesi

Bir kaç olgun kiviyi soyun ve rendeleyin. Macunlaşması için biraz çavdar unu ilave edebilirsiniz.

Karma ciltler için maskeler: Bu tip ciltlerde burun ve çene yağlı, diğer bölgeler yağsız cilt tipi özelliklerini taşır. Maskeleri ayrı ayrı hazırlayıp alanlarına göre uygulayabilirsiniz (burun ve çeneye yağlı cilt maskesini diğer alanlara yağsız cilt maskesini). Bu sizi zorlarsa aşağıdaki tarifleri tüm yüzünüzde kullanma imkânı vardır.

Bal maskesi

2 yemek kaşığı balı yüzünüze yedirerek sürün. Yüzünüz yukarı bakacak şekilde yarım saat kadar uzanın.

Elma maskesi

Bir kaç olgun ve yeşil elmayı rendeleyin, karışımı macun kıvamına gelinceye kadar yağsız süzme yoğurtla karıştırın.

Kuru ciltler için maskeler: Bu cilt tipinin dışarıdan yağ takviyesine ihtiyacı vardır. Bu bakımdan hazırlanan maskelere doğal yağlardan 1 tatlı kaşığı ilave etmeniz cildi besleyecektir.

Kaymak maskesi

Taze bir miktar kaymağı veya yağlı süzme yoğurdu cilde eldiven yardımıyla yedirerek sürünüz. Yarım saat beklemek yeterli olacaktır.

Hindistan cevizi maskesi

Hindistan cevizini rendeleyin, kaynatıp soğutun üzerinde biriken yağ tabakasını bir kaşık yardımıyla başka bir kaba alarak bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Ankara güzellik salonu bu maskeyi yıkamanıza gerek olmadığını ve çok da güzel koktuğunu belirtir.