ERGENLİK DÖNEMİNDE CİLT BAKIMI – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

ERGENLİK DÖNEMİNDE CİLT BAKIMI – CİLT BAKIMI

Ergenlik döneminde vücudun bütünü ile birlikte ciltte de ciddi değişimler oluyor. Ergenlik dönemi yalnızca bedensel değil ruhsal açıdan da bir değişim sürecidir ve bu süreçte gençler son derece hassas durumdadırlar. Zaten hassas bir ruh haline sahip durumdaki ergenler için ciltlerinde oluşan problemler bazen hayata küsmelerine dahi neden olabilir. Bunun için ergenlikte cilt bakımı yalnızca cilt değil dolaylı yoldan ruh sağlığını da korumak için son derece önemlidir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı
Ergenlerin kabusu sivilceler

Ergenlikte karşılaşılan cilt problemlerinin başında şüphesiz ki sivilceler geliyor. Ergenlik döneminde ortaya çıkan cilt problemlerinin ve sivilcelerin sebebi hormonal değişimlerdir. Bu dönemde kişilerin hormonlarında artış görülür ve bu artış ile birlikte yüzdeki yağ bezleri de daha fazla çalışmaya başlar. Yağ bezlerinin aşırı çalışması da beraberinde ciltte yağlanmayı ve sivilceleri getirir.

Ergenlik sivilcelerine karşı ne yapılabilir?

Hemen tüm ergenlerde karşılaşılan akne ya da sivilce sorunu bazı kişilerde daha ağır seyreder ve içi iltihaplı kabartılar ergenlik dönemini kelimenin tam manası ile kabusa çevirebilir. Üstelik bu akne ve sivilcelere yapılan bilinçsiz ve yanlış müdahaleler yüzde kalıcı izlerin oluşmasına da yol açabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yapılacak en doğru şey elbette ki ergenlik döneminde cilt bakımı için konunun uzmanlarından destek almaktır. Güzellik uzmanları bu konuda ergenlik dönemindeki genç kız ve erkeklere yardımcı olarak ciltlerinin hem ergenlik boyunca daha sağlıklı olmasını hem de yüzlerinde hayatları boyunca taşıyacakları izlerin oluşmasını engellemelerini sağlarlar.

Cilt bakımını mutlaka uzman gözetiminde yapmak gerekiyor

Cildin bu en sorunlu dönemini uzman gözetiminde geçirmek ve cilt bakımını uzmanlara yaptırmak en sağlıklısı. Ergenlikte karşılaşılan cilt sorunlarına doğru müdahale edilmediği takdirde etkilerinin ilerleyen yaşlarda da sürdüğünü düşünürseniz bu dönemde cilt bakımı için güzellik uzmanı desteği almanın ne denli önemli olduğunu anlamanız daha kolay olacaktır.

Siyah noktalar sıkılmaz!

Ergenlik döneminde en sık yapılan yanlışlardan biri siyah noktaları ve sivilceleri sıkmaktır, oysa bunlar asla yapılmaması gereken hareketlerdir. Ankara'da hizmet veren güzellik salonlarında görüşeceğiniz uzmanlar bu ve bunun gibi birçok yanlışa karşı sizi bilinçlendirerek ergenlik döneminde cildinize en doğru şekilde bakmanız için size yardım edecektir.