ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİ – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

ERKEKLER İÇİN CİLT BAKIM ÖNERİLERİ – CİLT BAKIMI

Günümüzün modern erkekleri görünüşlerine en az kadınlar kadar önem veriyorlar. Bu da beraberinde erkeklerin de cilt bakımı konusunda gün geçtikçe daha bilinçli hale gelmesini sağlıyor. Erkekler için cilt bakımı artık aynı kadınlar gibi günlük hayatın bir parçası haline gelmiş durumda. Peki, erkekler cilt bakımı yaparken nelere dikkat etmeli?

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Sıcak sudan uzak durun

En sık yapılan hatalardan biri çok sıcak su ile yıkanmak. Oysaki sıcak su cildi kurutuyor. Bu nedenle ne yüzünüzü ne de vücudunuzu çok sıcak su ile yıkamamalısınız. Sıcak su yerine ılık su kullanmanız cilt sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Alkollü aftershave kullanmayın

Tıraş sonrası ürünleri mutlaka doğru seçmek gerekiyor. Alkol içeren aftersave kullanmak cildinizin tahriş olmasına hatta acımasına sebep olabilir. Bu nedenle alkollü aftershave kullanmaktan kaçının.

Nemlendirme önemli

Sağlıklı bir cildin en önemli unsuru nem. Dolayısıyla mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi kullanarak cildinizi düzenli olarak nemlendirin.

Parfümlü ürünlerden uzak durun

Erkekler için üretilen cilt bakım ürünlerinde genellikle doğal koku vericiler kullanılsa da bazılarında sentetik malzemeler de kullanılabiliyor. Bu nedenle kokusuz ürünleri kullanmanız cildinizi korumanıza yardımcı olur.

Tıraştan önce sakallarınızı nemlendirin

Erkeler ve cilt bakımı denilince akla gelen ilk şey tıraş doğal olarak. Ancak tıraş olurken genellikle cilt ciddi biçimde tahriş oluyor. Bu riski bertaraf etmek için tıraş olmadan önce sakallarınızı bir nemlendirici kullanarak iyice yumuşatın. Bu sayede hem daha kolay tıraş olabilirsiniz hem de cildinizin tahriş olmasını engellemiş olursunuz.

Güneşten korunun

Günümüzde artık güneşim cilde son derece olumsuz etkileri olduğu herkesçe biliniyor. Bu nedenle cildinizi güneşin olumsuz etkilerinden korumak için güneşe çıkarken mutlaka güneş koruyucu kullanın. Zira güneşin cilde verdiği hasar başta güneş lekelerine ve erken yaşlanmaya neden oluyor.

Gördüğünüz gibi cilt bakımını doğru yapmak için kesinlikle bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bu yüzden cildinizi nasıl koruyacağınız hakkında daha fazla bilgi almak ve cilt bakımınızı en doğru şekilde yaptırmak için bir güzellik merkezine giderek güzellik uzmanı ile görüşmeniz en doğrusu. Unutmayın, cilt bakımı ciddi bir iştir ve uzmanlık gerektirir.