EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ 5 DOĞAL MAKYAJ ÜRÜNÜ – MAKYAJ

blog yazısı ekle !

EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ 5 DOĞAL MAKYAJ ÜRÜNÜ – MAKYAJ

Evde doğal makyaj malzemesi yapmak mümkün! Hem daha az maliyetli hem de kimyasal içermeyen doğal kozmetik ürünleri yapmak kulağa oldukça iyi gelen fikirlerden gerçekten.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj1-Krem Allık Yapımı

Malzemeler

Vazelin

Toz Far

Hazırlanışı

1 çay kaşığı vazelini bir kağıdın üstüne alalım (bu sayede yağı emilip daha güzel bir görünüm vermesi sağlanacak). Ardından farınızda vazelinle aynı miktarda üstüne ekleme yapın. Bu iki malzemeyi iyice karıştırıyoruz. İşte krem allığımız hazır!

2-Evde Göz Bazı Yapımı

Malzemeler

4 Çay Kaşığı Yoğun Kıvamlı Vücut Losyonu

2 Çay Kaşığı Fondöten

1 Çay Kaşığı Pudra

Hazırlanışı

Makyajın kalıcılığını sağlayan baz yapımı oldukça basit. Pudrayı iyice ezip toz haline getiriyoruz. Ardından losyonu ve fondöteni üstüne ekleyerek karıştırıyoruz. Göz bazını hazır, göz makyajı kalıcılığınızı ciddi oranda artıracak bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3-Evde Aydınlatıcı Yapımı

Malzemeleri

Nemlendirici

Beyaz Far

Pembe Far

Yüz Bazı

Hazırlanışı

1 çay kaşığı nemlendirici, istenilen renk yoğunluğuna göre pembe far, 1 çay kaşığı kadar beyaz far ve yarım çay kaşığı kadar yüz bazını eklediğimiz karışımı iyice karıştırın. İşte aydınlatıcımız hazır!

4-Evde Eyeliner Yapımı

Malzemeler

4 Çay Kaşığı Göz Farı

2 Çay Kaşığı Vücut Losyonu

1 Çay Kaşığı Bebek Pudrası

Yarım Çay Kaşığı Göz Bazı

Hazırlanışı

Göz farını öncelikle iyice eziyoruz ve üstüne diğer bütün malzemeleri ekleyip iyice karıştırıyoruz. Ardından krem kabına aldığımız eyelinerımız hazır! Hem doğal hem de daha ucuz olması ile tercih edilecek olan eyelinerımız bence gayet güzel oldu.

5-Evde Makyaj Sabitleyici Yapımı

Malzemeler

1 Ölçek Gliserin

2 Ölçek Gülsuyu

Hazırlanışı

Sprey şişenizin içerisine 1 ölçek gliserini ve 2 ölçek gülsuyunu ekleyin ve karıştırın. Doğal ve hızlı makyaj sabitleyici ürününüz hazır!