EVDE SAÇ İÇİN HAZIRLANABİLECEK DOĞAL KÜRLER

blog yazısı ekle !

EVDE SAÇ İÇİN HAZIRLANABİLECEK DOĞAL KÜRLER

Saçlar, kadınların en büyük süsü olmuştur her zaman. Bu yüzden her daim canlı ve bakımlı görünmeleri büyük uğraşlar verilir. Piyasa sürülen ürünlerin birçoğu kimyasal içeriklidir ve saçın zamanla yıpranmasına sebep olur.

Ankara'daki tüm Kuaförler için tıklayınız
Ankara KuaförlerEvde kendi kendinize hazırlayacağınız saç bakım kürleri ile hem daha doğal bir bakım yapabilir hem de daha saç bakım ürünlerine yüksek tutarlarda para ödemekten kurtulabilirsiniz. Ankara güzellik salonu, daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmanız için sizlere en uygun yöntemleri önermektedir. İşte evde hazırlayabileceğiniz doğal saç bakım kürleri;

1- Daha parlak saçlara sahip olmak için maske: 5 kaşık limon suyu ve 2 kaşık akasya balını iyice kıvamını alana kadar karıştırın. Saçınız kuru iken bu karışımı saçınıza sürün ve 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayarak daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

2- Kuru saçları nemlendirmek ve beslemek için maske: 1 tane yumurta, 1 kaşık elma sirkesi ve zeytinyağını iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi ilk önce saç diplerinize uygulayın, ardından uçlarına doğru da yedirin ve tarak yardımı ile tüm saçınıza yedirin. 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

3- Yağlı saçlar için maske: Bir miktar maydanoz, 1 kaşık votka ve 2 kaşık Hint yağını karıştırın. Saç diplerinden başlayarak uçlarına doğru maskeyi uygulayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra duşunuzu alın ve saçlarınızı durularken durulmama suyunun içerisine elma sirkesi ekleyin.

4- Saç dökülmesi için maske: 1 çay bardağı zeytinyağı, 4 kaşık badem yağı ve 1 tane A vitamini ampulünü karıştırın. Karışımı masaj ile birlikte saç diplerinize uygulayın ve ardından saç uçlarınıza da yedirin. Saçlarınızı bir bone ya da havlu ile sararak 2 saat kadar bekleyin ardından ılık su ile durulayın.

Ankara güzellik uzmanı, sahip olduğu deneyim ile birlikte sağlıklı saçlara kavuşabilmeniz için sizlere yardımcı oluyor. Ankara güzellik salonu, ihtiyacınız olan her an güzellik ve bakım ile ilgili her türlü hizmeti sunmaya hazır.