EVDE YAPABİLECEĞİNİZ TEMEL CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

EVDE YAPABİLECEĞİNİZ TEMEL CİLT BAKIMI

Elbette Ankara 'da bulunan güzellik ve estetik merkezlerinde yaptırabileceğiniz yüz maskeleri kadar profesyonel olmasa da, belirli zamanlarda eviniz de kendi başınıza uygulayabileceğiniz bazı temel bakımlarla cildinizin daha sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda alışılmış yumurta ve yulaf karışımlı tarifleri size tavsiye etmeyeceğimizi de bilmenizi isteriz. Burada paylaşılanlar tamamen sizin cilt tipinize uygun doğal yöntemlerle yapılan bakımları içermektedir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

1. CİLDİNİZİ TEMİZLEYİN

Öncelikle yüzünüzü, boynunuzu ve kulaklarınızı iyi sayılabilecek bir yüz temizleyiciyle silmeli ve kirlerden arındırmalısınız. Ayrıca eğer gerekiyorsa göz makyajınızı mutlaka bir makyaj temizleyici ile temizlemelisiniz.

2. ÖLÜ DERİLERİ UZAKLAŞTIRIN

Bunun için yapılacak en iyi şey parmak uçlarınızla cildinizi hafifçe ovalamaktır. Bunu yaparken de dairesel hareketlerle gerçekleştirmeyi unutmayın. Eğer cildinizi yağlı veya karma tip ise burun ve alın çevrenizde yoğunlaşmaya özen gösterin, hatta biraz daha sert ovuşturarak kuru bir seviyeye gelinceye kadar bu işleme devam edin.

3. BUHAR ETKİSİ

Cildinize buhar uygulamanın bir kaç farklı yolu vardır, bunun için öncelikle lavabonuzu sıcak su ile doldurup, yüzünüzü buna yaklaştırabilirsiniz, bu iş için bir çaydanlıkta kaynattığınız suyu kullanabilirsiniz veya sıcak suya batırdığınız bir havluyu yüzünüze hafifçe bastırabilirsiniz.

4. MASKE UYGULAYIN

Bu aşamada, yağlı ciltler için kil içerikli bir yüz maskesini tercih edin. Kuru ciltler içinse yüzünüzü nemlendirecek jelleri veya krem maskeleri kullanın.

Hangisini tercih ederseniz edin, mutlaka göz çevrenize bu kremleri uygulamayın. Bu şekilde 20 dakika bekleyin ve ardından yüzünüzü iyice temizleyin.

5. NEMLENDİRİCİ

Artık oldukça pürüzsüz hale gelen cildinizi, boyun ve yüz bölgenizi nemlendirmek için yine cilt tipinize göre seçeceğiniz bir nemlendiriciyi uygulayın ve bakımınızı bu şekilde tamamlamış olun.