EYELİNER DÜNYASI

blog yazısı ekle !

EYELİNER DÜNYASI

Çoğu bayan koca günü sadece rimel ve eyeliner ile tamamlayıp güzel gözükmeyi başarıyor. Bu yöntemle hem sabah erken uyanıp makyaj derdinden kurtuluyor hem de uykunun en tatlı anlarını biraz daha fazla yaşıyor. Eyeliner hayat kurtarıcısı gibi görünüyor ve birçok modeli ile kullanışlı olması da bir diğer artısı olarak görünüyor. Klasik genelde en çok tercih edilen olduğundan eyeliner içinde bu geçerli oluyor.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

Diğerleri ya çok uğraş, beceri istiyor ya da çok dikkat çekici rahatsız edici seviyede oluyor. Ankara İstanbul gibi iş kadınlarının yoğunlukta olduğu büyük şehirlerde çoğu kadının yaptığı bu basit makyaj ile gün kurtarılıyor. Özel günler için daha iyisini isteyen bayanlar içinde Ankara güzellik salonu kapılarını açıyor ve uğraş isteyen modelleri sizlere sunuyor.

Ankara güzellik uzmanı gibi birçok uzman el becerileri yüksek olduklarından dahi iyi keskin bir eyelinerin üzerine farklı bir renk ekleyerek daha fazla dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlıyor. Şimdi o dikkat çekici ve bir o kadar da basit eyeliner modellerine göz atalım

1. Model: Keskin bitişli göz kapaklarının yanında birleşen eyelinerin üzerine çeşitli renklerde (sarı, mavi) kullanabilir ve hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bunun yanında ince bir çizgi şeklinde de olabilecek bu renk sizi daha da farklı gösterecektir.

2. Model: Üst kirpiklerle birleşen üstteki modelin aksine alt kirpiklerde birleşen bu model çok daha masum ve romantik bir görüntü çizmenizi sağlayacaktır. Hoş bakışlarınız ister düğün, nişan gibi özel günlerde kullanabileceğiniz gibi iş görüşmeleri gibi birçok alanda kullanıp dikkatleri üzerinizde toplamınızda yardımcı olacağına emin olabilirsiniz.

3. Model: Jel ya da kalem eyeliner ile yapılabilecek bu yöntem daha çok dağıtma işlemine dayanıyor. Eyeliner ile çizdiğiniz ince çizgiyi bir kalem yardımıyla dağıtabilir ve sadeliğe yakın güzel bakışa sahip olmanızı sağlayacak ve güzel gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

4. Model: Daha çok farklılık isteyenler için olan bu modelde 1.model gibi keskin bir bitişli üst kirpik eyelineri göz kapağına da aynı modeli çizilmesi olarak görülmektedir. Diğerlerine nazaran daha zor bir model olan bu model bir uzman tarafından harikalar yaratarak hoş bir görüntü sağlayacaktır.

5. Model: Pek kullanılmayan bir eyeliner çeşidi olan beyaz eyeliner moda ikonları ve modacıların kullanıldığı görülmekte ve bilinmektedir. Gün içinde ve iş ya da okul yaşamında kullanışlı olmayan bu model daha çok modeller ve abartıyı sevenler için olsa gerek

6. Model: Beyaz eyeliner gibi macera arayanlar için geçerli bu modelde farklı renkte eyeliner ile çılgın bir modelle beliriyor.