FRAKSİYONEL LAZER CİLT YENİLEME

blog yazısı ekle !

FRAKSİYONEL LAZER CİLT YENİLEME

Franksiyonel lazer, etkisi kanıtlanmış bir lazer çeşididir. Franksiyonel lazer yüksek enerjiyi cildin altına kadar geçirip ve bu bölgede oluşturduğu ısı sebebi ile doğal yaraların iyileşmesinde ve daha sağlıklı dokuların oluşmasında etkilidir. Franksiyonel lazer cihazları, yeni hücrelerin sıkılaşmasına sebep olurken, ileri yaşlarda da yeni hücrelerin çoğalmasına yardımcı olmaktadır. Bu durumda daha iyi ve genç bir cilt görünümüne sahip olup, sıkılaşmış bir cilde ve lekelerde azalma, ince kırışıklıklarda yok olma durumlarını görebilirsiniz. Fransiyonel lazer ile kişilerin ihtiyacına göre cilt yenileme yapılmaktadır. Tabi ki buna gittiğiniz poliklinikteki uzman doktorunuzun verdiği karar belirleyecektir.Franksiyonel lazer uygulamaları, ciltteki kusurlu bölgeleri derinlemesine fakat kontrollü bi şekilde izleri azaltır ve küçültmektedir. Franksiyonel lazer ile cildinizi gençleştirip ve yenilemek istiyorsanız nasıl yapıldığını araştırmanız gerekir. Sizlere bu konu hakkında birkaç şey yazma ihtiyacı hissettim. Franksiyonel lazer uygulaması derinin üstteki ince katmanı, lazer enerjisi ile buharlaştırılması sağlanır. Ciltteki alt katmanında da hücre çoğalmasını arttırmaktadır. Derinin alttaki tabakasına ulan hücrelerde bir de elastin liflerinin yenilenmesini sağlayarak çok daha sağlıklı dokular oluşturulmaktadır.

İleride ki senelerde de hücrenin üremesi arttırılmaktadır. Bu durumda daha sağlıklı ve genç görünen cilde sahip olursunuz. Ayrı yeten, cildinizin sıkılaştığını görür, sizleri rahatsız eden lekedeki azalmanın farkına varıp, kırışıklıklarınızdan kurtulmanın tadını çıkararak hayatınız daha kaliteli bir şekilde yaşayacaksınız.

Franksiyonel lazer uygulaması yaptıracak lan kişi uygulama öncesi güneş ve ya solaryumda en az 1 ay uzak durmuş olmalıdır. Kanda ki pıhtılaşmayı engelleyen ilaçlardan kaçınmalı ve ışık ıle duyarlı olan ilaçlardan uzak durulmalıdır. Örneğin aspirin, östrojen, doğum kontrol hapları… franksiynel lazer cilt yenileme uygulamasını yaptırmadan önce cildinizi aşındıracak olan peeling ve dermabrazyon gibi uygulamalardan uzak durmalısınız.

Bu uygulamadan bir gün sonra duş alabilirsiniz. Ödem oluşursa eğer ki kısa bir süre oluşması oldukça normaldir. Bunun için de soğuk su ile kompres yapılması gerekmektedir. Franksiyonel lazer uygulama sonrası cildinizde gerçekleşecek olan kabuklanmalardan cildinizi temiz tutarak korunabilirsiniz. Duş sonrası ve cildiniz temizleme ihtiyacı duyduğunuz zaman doktorunuz tavsiye ettiği kremleri kullanıp cildinizi rahatlatabilirsiniz. Güneşe çıkmak zorunda kaldığınızda cildinize güneş koruyucu kremlerinizi sürmeyi unutmamalısınız. İyileşme sonrasında ise istediğiniz gibi makyajınızı yapıp dilediğiniz gibi dışarı çıkabilirsiniz. Kendinize daha çok güvenerek yaşamınız sürdürebilirsiniz.