FRAKSİYONEL LAZER CİLT YENİLEME

blog yazısı ekle !

FRAKSİYONEL LAZER CİLT YENİLEME

Lazer tedavilerinde en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden bir tanesi de fraksiyonel lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre biraz daha ilginçtir. İşlevleri ise farklı yönlerledir ancak amacı diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi ortaktır. 10600nm derinliğine kadar inebilir.

Fraksiyonel lazer epilasyon yöntemi cilde karbondioksit salınımı uygulayarak istenmeyen ve sarkıl olan deriyi buharlaştırarak yerine taze ve yumuşak cildi ortaya çıkarmakta yardımcı olur. Cildiniz de yer alan sarkmalar ve ölü deriyi hızlı bir şekilde temizler. Cildinize ışın göndermez sadece buharlaşma tekniği ile cildinizi tazelemektedir. Ölü deri atımı kolaylıkla gerçekleşir. Sadece yüz bölgesine uygulanır diye bir kuralı yoktur bunun ile birlikte sarkık bölgelere, dekolteye, ellerinize ve boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz.Fraksiyonel lazer epilasyon tedavisinde ilk seans ta karşılaşacağınız gözle görülür bir değişiklik göreceğinizi temin edebiliriz. Cildinizin gençleştiğini ölü derilerden kurtulduğunu, taze derilerinizin ortaya çıktığınızı çıplak gözle göreceksiniz. Sarkmış olan cildin toparladığını ilk seansta görmek mümkündür. Güneş ve yaşa bağlı oluşan lekeleri kaybolduğunu ve cildinizin gençleştiğini hissedeceksiniz.

Lazer epilasyon sonrasında adeta yeni bir güne uyandığınızı ve yeniden doğduğunuzu hissedip mutlu olacaksınız. Epilasyon tedavisi yüz bölgesinde yaklaşık 20 30 dakika sürmektedir. Cildin en alt katmanına inen fraksiyonel lazer epilasyon tedavisinde cilde herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak sonrasına gerçekleşebilecek bazı durumlar vardır. seans sonrasına cildin tipine ve yapısına göre uzun süre kızarıklıklar meydana gelebilir.

Ciltte oluşabilecek iğne noktaları, kızarıklıklar ve yer yer pullanmalar belli bir süre sonrasında geçecektir. Koyu tenli cilt renklerinde ise kahverengi lekeler oluşabilir ancak bunların hepsi geçici bir durumdur. Sonrasında cildin düzeldiğini göreceksiniz. Cildinizin de epilasyon sonrasında doktorunuzun önerisi içerisinde yüzünüze koruyucu krem ve nemlendiriciler sürebilirsiniz. Onun haricin de doktorunuzun önermediği kremleri kullanmayınız. Tedavi sonrasında ilk bir ay güneşten ciddi bir biçim de korunmanız gerekecektir. Bu süreçte cildinizi 50 faktörlük güneş koruyucuları ile korumanız gerekmektedir. Aksi taktirde cildiniz de lekelenmeler ve geçmeyecek kızarıklıklar oluşabilir. Yaz mevsimin de iseniz eğer daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.