GENÇ GÖSTEREN MAKYAJ ÖNERİLERİ

blog yazısı ekle !

GENÇ GÖSTEREN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Bayanlar, yaşlanmayı geciktirmek için düzenli cilt bakımı yaparlar. Fakat er ya da geç kırışıklıklarla uğraşmak zorunda kalırlar. Bu nedenle de genç gösteren makyajlar yapmaya başlarlar. Ankara, orta yaşlardaki bayanlar bakımından çok zengin bir şehirdir. Ankara Güzellik Salonu, bu genç gösteren makyajlardan sıklıkla yapmaktadırlar.

Ankara Güzellik Uzmanı da bu makyajlardan özel müşterilerine de yapmaktadırlar. Kaş makyajı, bakışların 1 numarası olan bölgedir. Yüz şekline uygun bir kaş şekli yapımı çok önemlidir. Bunun için bir uzmandan yardım alınması gerekebilir. Yaş konusunda da ilk sıralarda yer alır.

Ankara'daki tüm Günlük Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Günlük Makyaj

Hiç alınmamış kaşlar, yanlış alınmış kaşlardan daha kolay düzeltilebilir. Bu yüzden kişinin kendi kaşını değiştirmesine olasılık bile verilmemesi gereklidir. Sarışın ve kumral kişiler, saç renginden 1 - 2 ton daha koyu bir ton kaş makyajına uygundur. Esmerler için bu söylenenin tam tersi uygulanır. Kişinin ne kadar kalın kaşları olursa, o kadar genç gözükür. Kaşlar için kullanılan taraklar ile kaşlar taranarak daha düzgün bir görünüme sahip olunabilir.

Cilt makyajı, kaş makyajından sonra en önemli konudur. Cilt ne kadar kırışık ve kötü gözükür ise o kadar yaşlı bir görünüm oluşur. Kapatıcı, fondöten ya da pudra kullanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu seçim için bir uzmana başvurulması bile gereklidir. Cilde uygun olan cilt bakım malzemeleri bulunmalıdır. Tombul yüzleri olan kişilerin yaşlandıklarında gıdıları da gözükmeye başlar. Bunun için ise aydınlatıcı ya da parlak pudra kullanılması önerilir.

Yanaklar ise doğru allık kullanılması ile genç gösterilebilir. Elmacık kemiklerinin tam üzerine uygulanması doğrudur. Genellikle kayısı ya da pembe tonlar kullanılması gerekir. Gençleşmiş göz makyajları için canlı ve parlak renklerden kaçınılması tavsiye edilir. Hafif açık ve doğal renkler kullanılarak göz altı torbaları ve kaz ayakları yok edilebilir. Hafif gölgelendirmeler ile bakışlara canlılık katılır. Ayrıca kahverengi rimel de gençleştiren tavsiyelerden birisidir.

Sıra dudak makyajına gelindiğinde, koyu rujlar artık raflara kalkmalıdır. Çatlayan, incelen dudaklarla baş etmek biraz zor olabilir. Dudak kalemi ile dudakların çevrilmesi gerekir. Böylece dudak çizgileri de biraz olsa da kamufle edilir. Asla kırmızı bir rujla ilgi çekici olunmaya çalışılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki her yaşın farklı bir güzelliği vardır.