GÖZALTI MORLUKLARINA LAZER İLE ÇÖZÜM

blog yazısı ekle !

GÖZALTI MORLUKLARINA LAZER İLE ÇÖZÜM

Gözaltı morluklarının sebebi geniş olan kan damarlarıdır. Bir pigmentasyon bozukluğu olan gözaltı morlukları, kişiyi olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterir her zaman. Genellikle genetik sebeplere bağlı olan gözaltı morlukları esmer kişilerde daha fazla görülür. Oldukça can sıkıcı olan bu durum karşında uygulanabilecek en etkili ve en kesin çözüm lazer ile tedavidir.

Ankara'daki tüm Göz Çevresi Bakımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Göz Çevresi Bakımı

Göz atlı morluklarını yok etmek için kullanacağınız makyaj malzemeleri ile onları tam olarak saklayabilmeniz zor. Üstelik makyaj size yalnızca geçici çözümler sağlar. Kullanılan kapatıcılar genelde gözaltında topaklanma yaparak bu sefer de kırışık bir görünüme sebep olur. İşte gözaltı torbalarından kurtulmanızı sağlayacak lazer tedavi yöntemleri;

1- Erbium Lazer Uygulaması: Bu uygulama sırasında göz kapağı lokal anastezi uygulanarak uyuşturulur. Uygulamadan sonra göz kapağında kızarıklık ve ödem meydana gelir ki bu çok normal bir durumdur. Bu yüzden 5 gün boyunca evden çıkmamanız ve gözlerinizi mümkün olduğunca dinlendirmeniz gerekir. Göz kapağı normal rengine 1 hafta sonrasında geçer. Tamamen doğal rengini kazanması ise 1 aylık bir süreci kapsar.

2- Profraksiyonel Lazer Uygulaması: Bu yöntem yalnızca gözaltı morlukları için değil aynı zamanda kırışıklık ve cilt sorunları için de tercih edilmektedir. Uygulama sırasında derinin altına biraz doku yerleştirilir ve derinin daha kalın olması sağlanır. Bu da damarların görünümünün daha hafif olmasını sağlar. Uygulama sırasında biraz yanma hissedilir ancak bu yarım saat sonra geçer. Tedavi ayda bir seans olmak üzere toplam 3 seans uygulanır. İşlem sonrasında 1 hafta kızarıklık ve pullanma devam eder. 2. seans sırasında peeling uygulaması ile tedavi daha etkili hale getirilir.

3- Q-Switched Nd YAG Lazer Uygulaması: Bu uygulama ile cilt rengi açılır. Uygulamadan sonra kızarıklıklar meydana gelir ancak bir kaç saat içerisinde cilt normale döner. Bu yöntemi her mevsim rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu uygulamadan sonra solaryuma girmek, içerisinde alkol bulunan temizleyiciler kullanmak ve çok sıcak su ile duş almak sakıncalıdır. Bir de güneş kremi kullanmayı ihmal etmemeniz gerekiyor.

Bu en son lazer uygulaması yöntemleri ile siz de gözaltı morluklarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Lazer uygulamalarının fiyatları uygulanacak tedavi yöntemine, hangi alanlara uygulanacağına ve tercih edeceğiniz estetik merkezine göre farklılıklar gösterir. Daha ayrıntılı fiyat bilgisi için bir uzman ile görüşebilir ve size en uygun tedavi yöntemine başlayarak gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.