GÖZENEKLERİNİZİ SIKILAŞTIRMANIZ İÇİN UZMANLARDAN MASKE ÖNERİLERİ

blog yazısı ekle !

GÖZENEKLERİNİZİ SIKILAŞTIRMANIZ İÇİN UZMANLARDAN MASKE ÖNERİLERİ

Hemen hemen tüm bayanlar gözeneklerini sıkılaştırabilmek adına pek çok yol denemektedir. Bunun için kullanılabilen pek çok ürün bulunsa da Ankara Güzellik Salonu uzmanları her şey de olduğu gibi bunun için de doğanın mucizelerinden faydalanmanın çok daha akılcı bir yol olduğunun altını çiziyor.

Cilt gözenekleri genellikle yağ tabaksı oluşturan ve düzenli olarak temizlenmeyen ciltlerde meydana gelmektedir. Oysa gözenekler bizleri pek çok cilt hastalığından korumaktadır. Bu sebeple cildimizi temiz tutmalı ve düzenli olarak bakımını yapmalıyız.

Ankara Cilt Sıkılaştırma için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cilt Sıkılaştırmaİşte Kolaylıkla Uygulayabileceğiniz Maske Tarifleri

Gözenek Sıkılaştırıcı Peeling

· 2 çorba kaşığı mısır unu

· 1 şeker kaşığı bal

· 1 şeker kaşığı zeytinyağı

· Su

· Maden suyu

Tüm ürünleri bir kabın içerisinde güzelce karıştırdıktan sonra cildinize dairesel ve yumuşak hareketler ile uygulayın. Yaklaşık olarak 5 dakika uyguladıktan sonra bol su ile durulayın ve tonik olarak maden suyu kullanın.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 1

Özellikle birçok Ankara Güzellik Uzmanı tarafından tavsiye edilen maske hem oldukça pratik bir şekilde hazırlanabildiği hem de oldukça yararlı olduğu için en çok tercih edilen maskelerden biridir.

· 1 tane yumurta

· 1 yemek kaşığı zeytinyağı

· 3 damla limon suyu

· Tuz

Yumurtayı çırptıktan sonra diğer malzemeler ile güzelce karıştırarak hazırlayacağınız bu maskeyi haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 2

· 5 tane kestanenin zarları

· 1 yemek kaşığı süzme bal

Kestanelerin zarlarını döverek bal ile karıştırın. Yüzünüzde gözenekleri açılan ve esneyen bölgelere sürün. Bu maskeyi bir iki kez uyguladığınızda cildinizdeki sıkılaşmayı fark edeceksiniz.

Özellikle nemsiz ve soğuk havası ile Ankara ve benzeri şehirlerde yaşayan bayanlar başta olmak üzere herkesin ciltlerini nemlendirmeye ve gerekli bakımları yapmaya dikkat etmesi oldukça önemlidir. Sizler de pürüzsüz ve sağlıklı ciltler istiyorsanız evde hazırlayabileceğiniz pratik maske tarifleri ile istediğiniz cilde kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 3

· Bir miktar nişasta

· 1 tane olgun domates

İlk olarak domatesi püre haline getirdikten sonra içerisine nişasta ekleyin. Cildinize sürebileceğiniz kıvamı elde ettikten sonra maskeyi uygulayarak yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından ilk olarak sıcak sonrasında ise soğu su ile yüzünüzü yıkayarak maskeden arındırın.